هشدار کاخ سفید به جمهوریخواهان کنگره درباره توافق با ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دنیس مک دونا، رئیس دفتر کاخ سفید، به نمایندگان جمهوری خواه در کنگره آمریکا هشدار داد که تصویب هر گونه لایحه‌ای درباره شرط موافقت کنگره نسبت به توافق با ایران، «تاثیر منفی عمیقی» در جریان مذاکرات خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مک دونا این هشدار را، چند روز پیش از توافق احتمالی میان ایران و گروه ۵+۱ درباره برنامه هسته‌ای این کشور، اعلام کرد.

این هشدار نشانه‌ای آشکار درباره اختلاف میان کاخ سفید و جمهوری خواهان در کنگره نسبت به مذاکره با ایران است. جمهوری خواهان بر این باورند که لغو تحریم‌های ایران، این کشور را قادر می‌سازد تا سلاح هسته‌ای بسازد.

شمار زیادی از جمهوری خواهان، خواستار تصویب لایحه‌ای شدند که در آن موافقت کنگره آمریکا به عنوان پیش شرط هر گونه توافق با ایران ذکر شود.

کاخ سفید پیش‌تر گفته است که باراک اوباما تصویب هر گونه لایحه‌ای در این زمینه را «وتو» خواهد کرد.

۴۷ نماینده جمهوری خواه کنگره آمریکا هفته گذشته با ارسال نامه‌ای به ایران، به مقامات این کشور هشدار دادند که هر گونه توافق با آن‌ها می‌تواند از سوی رئیس جمهور بعدی لغو شود.

مک دونا گفت که کنگره در نهایت توانایی لغو یا ادامه تحریم‌ها علیه ایران را دارد، اما تصویب قانون مشروط کردن موافقت گنگره در موضوع توافق با ایران به مذاکرات آسیب می‌رساند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید