معاون روحانی: در انتخابات ۸۸ تخلفات در سطح بالایی رخ داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معصومه ابتکار معاون حسن روحانی رئیس جمهوری ایران و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در برنامه «سه شنبه» که از تلویزیون رسمی این کشور پخش می‌شود، گفت در انتخابات سال ۱۳۸۸ (۲۰۰۹ میلادی)، تخلفات در سطح بالایی رخ داد.

پس از اعلام پیروزی محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران در این انتخابات، اصلاح طلبان که می‌گفتند تقلب گسترده و سازماندهی شده‌ای روی داده، دست به اعتراض زدند. حاصل سرکوب این اعتراض‌ها ده‌ها کشته در خیابان‌ها و بازداشتگاه‌ها و صدها زندانی بود.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو نامزد معترض به نتایج انتخابات حدود ۴ سال است که در حبس خانگی به سر می‌برند.

ابتکار در این برنامه تلویزیونی در پاسخ به این سوال که در انتخابات ریاست جمهوری نهم به چه کسی رای داده است، گفت: «در مرحله اول به معین و در مرحله دوم به هاشمی رای دادم و در انتخابات ۸۸ به میرحسین موسوی رای دادم.»

رئیس سازمان محیط زیست ایران در مورد رای نیاوردن معین و هاشمی در انتخابات ۸۴ گفت: «آنجا فضا سازی‌های پی در پی اتفاق می‌افتاد و فضاهایی را القا می‌کردند. خیلی از این اتفاقات رسانه‌ای شد و نرخ مشارکت را خیلی پایین آورد. یکی از دلایلش نبودن مدیریت درونی و دیگری نبودن مدیریت رسانه‌ای بود.»

ابتکار در مورد انتخابات ۸۸ گفت: «شرایط آن زمان خیلی پیچیده بود و تخلفات در سطح بالایی رخ داد. در حال حاضر اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است و سیاست‌های کلی نظام در انتخابات در حال بررسی است. دولت خیلی روی این موضوع بحث کرده است. شرایط مدیریت انتخابات خیلی مهم است. اگر قرار است وزارت کشور و شورای نگهبان در مورد موضوعی قضاوت کنند باید اصل بر بی‌طرفی باشد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید