فیلم ویدیویی سخن گفتن قاسم سلیمانی به عربی در عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فیلمی ویدیویی از قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس شاخه برون مرزی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران منتشر شده که به زبان عربی سخن می‌گویند.

در فیلم منتشر شده به نظر می‌رسد قاسم سلیمانی سه تن از فرزندان یکی از جنگجویان عراقی را که در جنگ با گروه دولت اسلامی موسوم به داعش کشته شده است، خطاب قرار می‌دهد. گویا این فیلم پیامی است که قاسم سلیمانی برای فرزندان این شخص می‌فرستد.

در این فیلم ویدیویی، قاسم سلیمانی خطاب به کسانی که از آن‌ها با نام‌های «محمد علی، ابوالفضل و علی» یاد کرده، می‌خواهد قدر پدر و مادر خود را بدانند همانگونه که به گفته او در اسلام جایگاه پدر و مادر پس از جایگاه خدا است.

او به مخاطبان خود تاکید می‌کند که پدرشان اما جایگاه بالاتر از دیگر پدر و مادرها دارد زیرا به گفته او «مجاهدی بزرگ است که مدت زمانی طولانی در مسیر جهاد بود و شهادت را انتظار می‌کشید.»

سلیمانی از مخاطبان خود می‌خواهد که در مسیری حرکت کنند که رضایت والدینشان در آن است. او تاکید می‌کند که باید به درس خود ادامه دهند چرا که به گفته او «عراق و شیعیان» به «متخصصان مجاهد» نیاز دارد و اگر متخصص شوند «در آینده بیشتر می‌توانند به ملت عراق خدمت کنند.».

شایان ذکر است که در این فیلم ویدیویی به عربی بسیار ضعیف و سطح پایین سخن می‌گفت.

پیشتر گزارش‌ها حاکی از آن بود که سلیمانی خود عملیات علیه داعش را در تکریت فرماندهی می‌کند. شمار زیادی از شبه‌نظامیان شیعه موسوم به «بسیج مردمی» در این عملیات شرکت دارند.

واشنگتن نگرانی خود را از افزایش نفوذ مسلح ایران در عراق ابراز کرده است.

علی یونسی معاون حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نیز هفته گذشته از امپراتوری ایران به پایتختی بغداد سخن گفت؛ مساله‌ای که واکنش‌های اعتراض آمیز برخی مقام‌های عراقی را در پی داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید