امام جمعه تهران: شیطنت در ژن دولتمردان آمریکایی نهفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آیت الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه ۱۳ مارس، سیاستمداران آمریکایی را شیطان، حقه باز و مکار نامید.

وی در اشاره به موضوع مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ گفت: «روز یکشنبه دور جدید این مذاکرات آغاز می‌شود؛ مقام معظم رهبری در این زمینه اخیرا نکته‌ای را تاکید داشتند و بنده نیز بر آن تاکید می‌کنم. اینکه تیم مذاکره کننده ایران مورد تایید است و امین هستند و فرمودند که بنده نگرانم، چون طرف مقابل یک سری آدم‌های حقه‌باز و مکارند که اگر پیروز شوند، هیچ اصلی را نخواهند پذیرفت».

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: «برخی می‌خواهند چهره آمریکا را در داخل بزک کنند و صلح‌طلب نشان دهند اما همین مردم ایران بودند که نشان دادند این دست‌ها، دست‌های چدنی است که با مخمل پوشانده شده است و اینچنین نیست؛ هر چند بعضی‌ها متاسفانه در داخل کشور می‌گفتند که شما مدام بهانه به دست آن‌ها می‌دهید، ما در این یک سال و نیم بهانه دستشان ندادیم اما همین مذاکرات در همین مدت نشان داد که شیطنت در ژن دولتمردان آمریکایی نهفته است و به سخن اول امام می‌رسیم که فرمودند آمریکا شیطان بزرگ است».

وی با اشاره به تمدید تحریم‌ها علیه ایران توسط اوباما رئیس جمهوری آمریکا گفت: «ما نمی‌دانیم که آینده مذاکرات چه می‌شود اما تا همین‌جا نیز ملت بزرگ ایران پیروز هستند. در این مذاکرات یک سال و نیم ملت ایران چهره پیمان‌شکنانه و مکار آمریکا را به دنیا نشان دادند».

وی تصریح کرد: «ملت بزرگ ایران اثبات کردند که خسته نخواهند شد و به فضل خدا دشمن را خسته خواهند کرد و پیروز نهایی همانگونه که قرآن کریم بشارت داده با حق خواهد بود».

خطیب موقت تهران در رابطه با دخالت نیروهای ایرانی در عراق گفت: «برادران عراقی ما بدانند ما همراه‌شان هستیم و برای ساختن عراق سرافراز و سربلندی که بتواند در برابر همه توطئه‌ها مقاوم و ایستا باشد، کمک خواهیم کرد».

این در حالی است که برخی مسئولان ایرانی سخن از تبدیل بغداد به پایتخت امپراطوری جدید ایران کرده از جهتی دیگر تهران حضور نیروهای سپاه قدس در عراق پنهان نکرده است و ادعا می کند که پیروزهایی که در عراق علیه داعش صورت گرفته بواسطه حضور فرماندهان سپاه بویژه قاسم سلیمانی فرمانده لشکر قدس صورت گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید