خامنه‌ای: من نگرانم

رهبر ایران انتخابات رئیس مجلس خبرگان را «متین و بدون حاشیه» خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، روز پنجشنبه ۱۲ مارس، در ارتباط با مذاکرات اتمی ایران گفت که نگران عملکرد آمریکا است.

به گزارش خبرگزاریهای ایران، خامنه‌ای در دیدار با محمد یزدی، رئیس جدید مجلس خبرگان و دیگر اعضای آن، از نحوه برگزاری این انتخابات ابراز رضایت کرد و آنرا انتخاباتی «متین و بدون حاشیه» خواند.

رهبر ایران، ضمن اشاره به «چالش‌ها و مشکلات» جامعه ایران گفت که برای حل مشکلات اقتصادی باید از «سطحی نگری» پرهیز و به مسائل از طریق «راه حل منطقی» برخورد کرد.

ایران بخاطر تحریمهای اقتصادی و افت شدید قیمت نفت در تامین منابع مالی لازم برای تنظیم بودجه سال آینده خود با مشکل روبروست.

دولت ایران امیدوار بود تا با مذاکرات اتمی و رسیدن به یک توافق نهایی با قدرتهای جهانی، هم تحریمهای اقتصادی کشور لغو شود و هم فعالیت اتمی این کشور ادامه یابد. اما هفته گذشته ۴۷ سناتور آمریکایی طی نامه‌ای به رهبران ایران هرگونه توافق اتمی دولت اوباما با ایران را موقتی خواندند، که با تغییر ریاست جمهوری آمریکا ممکن است لغو شود.

خامنه‌ای در باره مذاکرات اتمی گفت: «من نگرانم، چون طرف مقابل حیله گر است و از پشت خنجر می‌زند.»

او افزود: «آمریکایی‌ها همیشه در آستانه زمان تعیین شده برای پایان مذاکرات، لحن خود را سخت‌تر، تند‌تر و خشن‌تر می‌کنند تا اهداف خود را محقق کنند.»

خامنه‌ای در اشاره به نامه سناتورهای آمریکایی، آنرا «فروپاشی اخلاق سیاسی» خواند و گفت که مقامات ایرانی باید بگونه ای با آمریکا توافق کنند که «بعد‌ها نتواند زیر آن بزند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید