ابتکار طنزآمیز یک سایت ایرانی برای چاپ تصویر خاتمی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یک سایت ایرانی تلاش کرده است با ابتکار عملی، ممنوعیت تصویر و خبر محمدخاتمی رئیس جمهوری پیشین ایران را که از سوی دستگاه قضایی این کشور اعلام شده، دور بزند. این ابتکار عمل باعث شده که تیتر و عکس به نوعی طنز تبدیل شود.

سایت «تیر پرس» که سایتی خبری-تصویری است، دو عکس از عیادت محمد خاتمی به علاوه شماری دیگر از سیاستمداران از محمد رضا تابش نماینده اردکان در مجلس ایران را منتشر کرده است. تابش به خاطر ضایعه مغزی در بیمارستان بستری شده است.

«تیر پرس» در تیتر این خبر نوشته است: «عیادت رئیس جمهور پیش از احمدی‌نژاد و بعد از هاشمی، مجید انصاری و محمد فرهادی از تابش».

در دو عکسی که این سایت از این عیادت منتشر کرده، محمد خاتمی شطرنجی شدهاست.

پیش‌تر غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران، در نشست خبری خود گفته بود که رسانه‌ها «حق ندارند» تصویر یا مطلبی از محمد خاتمی، رییس جمهوری اسبق ایران، منعکس کنند و با رسانه‌های به گفته او «متخلف» برخورد خواهد شد.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، در پاسخ به سئوالی درباره دستور قوه قضاییه مبنی بر «منع درج نام و تصویر رییس دولت اصلاحات» گفت: «در مورد کسانی که شورای عالی امنیت ملی در مورد آن‌ها تصمیم گرفته یا قوه قضاییه آن‌ها را به عنوان سران فتنه محسوب می‌کند، دستگاه قضا می‌تواند دستوراتی بدهد».

وی اضافه کرد: «در مورد فرد مورد نظر نیز دستور داده شد که رسانه‌ها حق ندارند تصویر یا مطالب او را منعکس و منتقل کنند٬ این دستور همچنان به قوت خود باقی است و اگر رسانه‌ای خلاف آن عمل کند با آن برخورد خواهد شد».

اصولگرایان ایران به اعتراض‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۹ ایران که اصلاح طلبان می‌گفتند شاهد تقلب گسترده و سازماندهی شده بود، «فتنه» می‌گویند.

پس از آن دو سایت «جماران» و «بهار نیوز» تصاویر محمد خاتمی را در تشییع جنازه خواهرش و صادق طباطبایی منتشر کردند، که این اقدام منجر به فیل‌تر شدن آن‌ها شد. این دو سایت پس از حذف تصاویر خاتمی رفع فیلتر شدند.

پس از آن اژه‌ای در کنفرانس خبری دیگری در پاسخ به سوالی پیرامون رفع توقیف دو وب‌سایت جماران و بهارنیوز پس از انتشار تصاویر محمد خاتمی گفت: «برخی از خبرگزاری‌ها احیانا مطالبی را منعکس کردند و توسط دادستان این رسانه‌ها توقیف شده‌اند و بعد آمدند تعهد دادند و گفتند که ما برداشتمان چیز دیگری بود و با تعهدی که دادند رفع توقیف شدند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید