علی مطهری در شیراز مورد حمله قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مطهری، نماینده تهران در مجلس ایران، که برای سخنرانی به شیراز رفته بود، از فرودگاه تا محل سخنرانی مورد حمله و ضرب و شتم لباس شخصی‌ها قرار گرفت و سخنرانی وی نیز لغو شد.

به گزارش سایت کلمه، نزدیک به اصلاح طلبان ایران، نیروهای موسم به لباس شخصی، که در میان آن‌ها چهره‌های شاخصی از سپاه فجر شیراز و ناحیه مقاومت بسیج ثارالله به چشم می‌خوردند، با هماهنگی قبلی در فرودگاه شیراز حضور یافتند و با سنگ و چوب و چماق به خودروی حامل علی مطهری حمله کردند، شیشه خودرو را شکستند و خود او را هم مضروب کردند. پس از آنکه راننده خودرو را به داخل کلانتری هدایت کرد، عوامل وابسته به سپاه و بسیج با حضور در مقابل مقر پلیس به تهدید نماینده مردم پرداختند و در ‌‌نهایت از سخنرانی وی جلوگیری کردند.

علی مطهری، نماینده مردم تهران که به دعوت فعالان دانشجویی برای سخنرانی به شیراز رفته بود، با برخورد خشونت آمیز عوامل وابسته به بسیج و سپاه رو به رو شد.

در این حمله بیش از ۱۰۰ موتورسوار و تعداد زیادی نیروهای لباس شخصی حضور داشتند. حضور موتورهای سنگین و راکبان موتور هزار در میان مهاجمان، از وابستگی آشکار این نیرو‌ها به نهادهای نظامی خبر می‌داد. مردم عادی در ایران مجاز نیستند مالک موتور هزار باشند، و این نوع موتور را فقط نیروهای امنیتی و انتظامی می‌توانند داشته باشند.

بر اساس این گزارش، پس از ورود مطهری به محوطه کلانتری نیز عوامل وابسته به سپاه و بسیج متفرق نشدند و با حضور در مقابل مقر پلیس به تهدید نماینده مردم پرداختند.

عوامل لباس شخصی که از بعدازظهر روز دوشنبه ۹ فوریه مطهری را در کلانتری محصور کرده بودند، از خروج او جلوگیری کردند و همزمان برنامه دانشگاه را نیز بر هم زدند، به طوری که حتی معاون فرهنگی دانشگاه نیز نتوانست سخنرانی کند.

در ‌‌نهایت با گذشت ساعت از ۱۸: ۳۰ و در حالی که مطهری بر سخنرانی اصرار داشت و پلیس هم از متفرق کردن مهاجمان از مقابل کلانتری عاجز بود، مسئولان استانداری از مطهری خواستند با پرواز ساعت ۹ شب به تهران برگردد.

آخرین گزارش‌ها حاکی است با وجود بازگشت مطهری به تهران، نیروهای شبه نظامی تا ساعتی بعد هم در خیابان‌های شیراز حضور داشتند و پیروزی خود را در برهم زدن یک برنامه قانونی و ضرب و شتم نماینده مجلس جشن گرفتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size