دادستانی انقلاب: برگزاری کنسرت در خراسان رضوی ممنوع است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مجید اشراق، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان چناران، دوهفته پس از لغو کنسرت علیرضا قربانی خواننده سنتی ایرانی و بازتاب‌های آن در رسانه‌های داخلی و خارجی، در نخستین واکنش رسمی درباره این موضوع تاکید کرد، بنا به دستورات رسیده، برگزاری کنسرت فعلا به طور کل در استان خراسان منتفی است.

هفته گذشته علیرضا قربانی برای اولین بار قرار بود در استان خراسان رضوی و در سالن دانشگاه آزاد شهرستان «گل‌بهار» – از توابع شهر مشهد- روی صحنه برود. اما ساعاتی پیش از اجرای این برنامه با نامه رسمی دادستانی شهرستان چناران از برگزاری این برنامه ممانعت به عمل آمد.

به گزارش سایت «موسیقی ما» مجید اشراق دادستان عمومی چناران دراین باره گفت: «بحث‌هایی که تاکنون رسانه‌ها درباره این موضوع داشته‌اند بیشتر حالت غیرحقوقی داشته و عمدتا با شانتاژ رسانه‌های ضد انقلاب صورت گرفته است. به‌خاطر همین چندان از نظر من اهمیت پاسخ‌گویی ندارد.»

وی رسانه‌های خارجی را متهم کرد که با بازتاب این اتفاقات تنها در پی مقاصد غیرفرهنگی خود هستند. او ادامه داد: «از سوی دیگر برخی رسانه‌ها با شیطنت‌هایی سعی کردند موضوع را به سمتی پیش ببرند که این اتفاق را اتفاقی غیرقانونی جلوه بدهند.»

اشراق همچنین درپاسخ به سوالی مبنی براین‌که این کنسرت دارای مجوزهای رسمی وزارت ارشاد بوده توضیح داد: «ما در نامه‌ای که در اختیار ارشاد مشهد قرار دادیم و ظاهرا به صورت همگانی هم منتشر شده، توضیح داده‌ایم که موضوع برگزاری این قبیل برنامه‌ها فعلا دراین استان به طور کل منتفی است و ما دستوراتی را دریافت کرده‌ایم که براساس آن‌ها تصمیم گرفته‌ایم. حالا اگر قرار باشد این موضوع دستخوش تغییرات جدید شود، باید منتظر دستورات جدیدی باشیم که به صورت قانونی به ما می‌رسد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید