بلا‌تر خواستار لغو ممنوعیت ورود زنان به استادیوم‌های فوتبال ایران شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سپ بلا‌تر، رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا)، خواستار اجازه دادن به حضور زنان در استادیوم‌های ایران شد. وی ممنوعیت حضور زنان در استادیوم‌های ایران را «غیر قابل تحمل» توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بلا‌تر در مجله هفتگی فیفا نوشته است «زمانی که در سال ۲۰۱۳ ایران سفر کرد، تنها با «شور و شوق عظیم عمومی» نسبت به فوتبال روبرو نشدم، بلکه با قوانینی که زنان را از حضور در ورزشگاه‌ها منع می‌کند، نیز مواجه شدم.

رئیس فیفا افزود: این موضوع را در جریان ملاقات با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران نیز مطرح کردم و به این نتیجه رسیدم که ممنوعیت زنان از ورود به استادیوم «غیر قابل تحمل» است اما می‌توان در می‌انمدت تغییر کند.»

بلا‌تر گفت: «این وضعیت نمی‌تواند ادامه پیدا کند. من از حکومت ایران می‌خواهم که درهای استادیومهای کشور را بر روی زنان باز کند.»

در مرحله پایانی جام ملت‌های آسیا که در استرالیا برگزار شد، شمار زیادی از ایرانیان مهاجر برای تشویق تیم ملی کشورشان در استادیوم‌ها حضور یافته بودند.

گفتنی است که ایران برای میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۱۹ در رقابت است. ممنوعیت ورود زنان به استادیوم‌ها در ایران، می‌تواند در این زمینه به نفع امارات تمام شود.

بلا‌تر همچنین از عدم حضور زنان در کمیته‌های اجرایی کنفدارسیون‌های قاره‌ای انتقاد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید