پرونده متهم اختلاس بانک صادرات به دادگاه کانادا ارجاع شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پلیس ایران از ارسال پرونده محمود رضا خاوری، رئیس سابق بانک صادرات ایران و متهم اصلی اختلاس بزرگ این بانک، به دستگاه قضایی کانادا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، رضوانی، معاون پلیس ایران، در خصوص پیگیری پرونده خاوری از طریق اینترپل گفت: «مقام‌های اتاوای کانادا اعلام کردند محل وی شناسایی و پرونده او به دستگاه قضایی کانادا ارسال شده است.»

وی ادامه داد: «دستگیری خاوری مستلزم تأیید حکم بازداشت وی توسط دستگاه قضایی این کشور است. ما مشخصات مقام قضایی رسیدگی‌کننده به پرونده خاوری را در اختیار مراجع قضایی کشور قرار داده‌ایم و این پرونده از طریق دستگاه قضایی، پلیس و سیستم دیپلماسی در حال پیگیری است.»

محمود رضا خاوری رئیس سابق بانک صادرات ایران علاوه بر تابعیت ایران، تابعیت کانادا را نیز دارد. او از متهمان پرونده اختلاس ۳هزار میلیارد تومانی از سیستم بانکی ایران موسوم به «اختلاس بزرگ» است. هنگام اعلام کشف این اختلاس، خاوری برای شرکت در کنفرانسی در بریتانیا به سر می‌برد. او پس از آن به ایران باز نگشت و به کانادا رفت.

مه آفرید امیر خسروی متهم دیگر این پرونده، با حکم دستگاه قضایی ایران اعدام شده است.

مه آفرید امیر خسروی صاحب مجموعه «گروه امیر منصور آریا» بود. او متهم شده بود که از طریق روابط خاص خود با بانک صادرات و بانک ملی ایران به گشایش اسناد اعتباری به مبلغ صد‌ها میلیارد تومان اقدام کرده، بدون آنکه تمام یا دست کم بخش عمده‌ای از وجه این اعتبار نامه‌ها را پرداخته باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید