رسایی، هاشمی رفسجانی را متهم به «دروغگویی» کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

حمید رسایی نماینده اصولگرای مجلس شورای ایران و عضو جبهه پایداری نزدیک به محمد تقی مصباح یزدی روحانی تندروی ایرانی، اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را متهم به دروغگویی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، رسایی سه شنبه در صحن علنی مجلس شورا با اشاره به سخنان اخیر هاشمی رفسنجانی بیان کرد. «امروز به مجلس و تریبون مجلس توهین شده است».

هاشمی رفسنجانی اخیرا گفته در مصاحبه با خبرگزاری نیمه رسمی مهر گفته است: «در مهمترین پروژه دولت که تلاش می‌شود به سرانجام برسد و تیم مذاکره کننده هسته‌ای نیز مورد حمایت رهبری است، باز این دلواپسان چه بر سرشان می‌آورند و با نتانیاهو (نخست وزیر اسرائیل) همزبان شده‌اند.».

«دلواپسان» به گروهی از اصولگرایان گفته می‌شود که مخالفت خود را با توافقات هسته‌ای منعقد شده میان ایران و گروه ۱+۵ اعلام کرده و مخالف سیر مذاکرات هستند.

رسایی ادامه داد: «اول این‌که نتانیاهو با مذاکرات مخالف است. چون معتقد است آمریکایی‌ها نباید همین امتیازهای بی‌ارزش را هم به ایران بدهند. در حالی که منتقدین در مجلس مخالفند، چون معتقدند که چرا دولت در برابر این همه امتیاز نقد به چند امتیاز نسیه دلخوش کرده است، ثانیاً آیا ما با نتانیاهو همنوا شده‌ایم یا کسانی که در کودتای فتنه۸۸ با آن‌ها همراه شدند و در جریان ضدسوریه دقیقاً اتهاماتی را که غرب به بشار اسد می‌زد را تکرار کردند؟»

اصولگرایان ایران به اعتراض های پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۹ (۱۳۸۸ شمسی) ایران، «فتنه» می‌گویند. اصلاح طلبان که می‌گفتند انتخابات با تقلب گسترده و سازماندهی شده همراه شده، دست به اعتراض زدند. حاصل سرکوب اعتراض‌ها توسط نیروهای امنیتی و انتظامی، ده‌ها کشته در خیابان‌ها و بازداشتگاه‌ها و صدها زندانی بود.

رسایی هم‌چنین با بیان این‌که «گفته شده تریبون مجلس باز است و عده‌ای از این تریبون هرچه که می‌خواهند درباره پرونده هسته‌ای دروغ می‌گویند. مردم هم باور می‌کنند» مدعی شد: «اول این‌که این توهین نه نسبت به مجلس است که نسبت به ملت است. ملت ایران ملتی ساده نیست که هر دروغی را باور کند. کما این‌که شما دروغ گفتید که این نظام تقلب کرده است ولی ملت باور نکردند و همان سال ۸۸ جوابتان را دادند و در انتخابات ۹۲ نیز به نظام اعتماد کردند و در انتخابات حضور یافتند. ثانیاً تریبون مجلس باز است، شما نگران این تریبون باز هستید. همه تریبون‌ها را بسته‌اید و در درون خودتان هم، همه را خفه کردید. اکنون نیز اگر بتوانید این تریبون را نیز می‌بندید. اگر مجلس شما را مدح کند می‌گویید این‌ها نماینده ملت‌اند اما اگر از شما انتقاد کند می‌گویید که باید دهانش بسته شود.»

وی گفت: «شما نگران افتادن پرده‌ها هستید. عزت ملی داده شده است برای رفع تحریم‌ها، کجا تحریم‌ها رفع شده است؟»

این نماینده مجلس ایران تاکید کرد:« ما به دولت کمک می‌کنیم به جای این‌که به کدخدای دروغین اعتماد کند، به ملت‌اش اعتماد کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید