انتقال شش زندانی سنی مذهب جهت اجرای حکم اعدام

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حامد احمدی، کمال ملایی، جمشید دهقانی، جهانگیر دهقانی، صدیق محمدی و سیدهادی حسینی، ۶ زندانی سنی مذهب در ایران هستند که روز سه شنبه ۳ مارس، جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند. حدد ۷۷ تن از زندانیان سنی مذهب در زندان رجایی شهر کرج در ایران، در اعتراض به انتقال این شش زندانی دست به اعتصاب غذا زدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه روز سه شنبه حامد احمدی، کمال ملایی، جمشید دهقانی، جهانگیر دهقانی، صدیق محمدی و سیدهادی حسینی جهت اجرای حکم اعدام از بند ۱۰ زندان رجایی شهر خارج شدند تا حکم اعدام آن‌ها صبح روز چهارشنبه در موردشان اجرا شود.

مسئولان با خانواده این ۶ زندانی سنی مذهب تماس گرفته‌اند که تا ساعت ۴ بعد از ظهر خود را به زندان برسانند تا آخرین ملاقات را با این ۶ زندانی داشته باشند.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: «این درحالی است که خانواده این افراد اکثرا در کردستان بسر می‌برند و حداقل ۱۰ ساعت فاصله تا زندان رجایی شهر که در کرج واقع است دارند.»

این منبع همچنین گفت: «این شش زندانی در حین انتقال توسط مامورین امنیتی به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند و حتی اجازه گرفتن وضو به آن‌ها داده نشده است و به آنان توهین و فحاشی نموده و دستبند و پابند‌هایشان را آنچنان محکم بسته‌اند که دست و پا‌هایشان را زخمی نموده و دچار خونریزی شده‌اند و همچنان در این وضعیت نامناسب آنان را نگه داشته‌اند که از نظر روانی بیشترین فشار ممکن را به آنان وارد سازند.»

این ۶ زندانی محکوم به اعدام پیش از رفتن از بند ۱۰ اعلام اعتصاب غذا کرده‌اند و ۷۷ تن دیگر از زندانیان سنی مذهب در بند ۱۰ زندان رجایی شهر کرج در حمایت از این افراد دست به اعتصاب غذا زدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید