.
.
.

وکیل خانواده رفسنجانی: مهدی هاشمی تبرئه می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمود علیزاده طباطبایی وکیل خانواده علی اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران می‌گوید که مهدی هاشمی تبرئه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود علیزاده طباطبایی در جمع خبرنگاران در مورد پرونده مهدی هاشمی و اظهارات یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه مهدی هاشمی به ۲۰ سال حبس محکوم می‌شود، اظهارداشت: «اتفاقا نظر من برعکس است یعنی اینکه مهدی تبرئه می‌شود و به این گفته یقین دارم حتی معاون فرهنگی قوه قضائیه هم در اظهارات خود گفته است جو سازی‌ها در این پرونده زیاد است.»

وی ۱۲ اتهام علیه موکل خود را صحیح دانست و گفت: «۱۰۰۰ صفحه لایحه نوشته‌ایم و برای تمامی اتهامات ادعاهای خود را تقدیم دادگاه کردیم. البته فشار‌ها از هر طرف بر روی این پرونده زیاد است.»

مهدی هاشمی پیش از یک سال گذشته پس از سه سال زندگی در بریتانیا به ایران بازگشته بود. او پس از انتخابات جنجال برانگیز ریاست جمهوری سه سال گذشته ایران، این کشور را به مقصد بریتانیا ترک کرد. در آن زمان سفر او «ماموریتی» و به منظور سرکشی به واحدهای دانشگاه آزاد در آکسفورد عنوان شد. مدتی پس از آغاز ناآرامی‌های پس از انتخابات، مقام‌های قضایی از تشکیل پرونده‌ای قضایی برای مهدی هاشمی به اتهام دست داشتن در ناآرامی‌ها سخن گفتند. 

سرانجام او پس از بازگشت به ایران، به همراه وکیلش، به دادسرای اوین مراجعه کرد که در پی آن بازداشت شد. او سرانجام پس از طی مراحل بازجویی، با سپردن وثیقه از زندن آغاز شد.