.
.
.

آمریکا: از مانور دریایی ایران نگران نیستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی ناوگان پنجم دریایی آمریکا که در بحرین مستقر است می‌گوید، ایالات متحده از مانور سپاه پاسداران ایران در خلیج نگرانی ندارد.

کوین استفنس در گفت و گو با خبرگزاری آسوشیتدپرس در واکنش به انجام رزمایش دریایی سپاه پاسداران ایران در دهانه تنگه هرمز گفت نیروهای آمریکایی این رزمایش را تحت نظر دارند ولی در عین حال تاکید کرد نگرانی بابت این رزمایش وجود ندارد.

او از پاسخ به این سوال که واکنش آمریکا به انهدام ماکت ناو هواپیما بر آمریکایی در این رزمایش چیست، خودداری کرد ولی گفت به نظر می رسد آنها (ایرانی‌ها) در این مانور تلاش کردند یک صحنه سازی شبیه به فیلم های هالیوودی را از بین ببرند.»

او در عین حال گفت: «ما به توانایی نیروی دریایی مان برای دفاع از خود اطمینان داریم.

سپاه پاسداران جمهوری اسلامی از صبح روز چهارشنبه، ۲۵ فوریه، رزمایشی بزرگ را با نام «پیامبر اعظم ۹» در تنگه هرمز و خلیج آغاز کرد. در آغاز این مانور، نیروهای سپاه ماکت چوبی یک ناو هواپیمابر آمریکایی را با صد‌ها موشک منهدم کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، نیروهای سپاه پاسداران در اولین ساعات برگزاری این مانور ماکت یک ناو هواپیمابر آمریکایی در «ابعاد واقعی» را با «صد‌ها راکت و ده‌ها فروند موشک» از جمله چند «موشک کروز و دو موشک بالیستیک» هدف قرار داده و منهدم کردند.

خبرگزاری فارس اشاره‌ای به برد موشکهای بالیستیک استفاده شده در این رزمایش نکرده و درعین حال خبرگزاری دولتی ایرنا خبر داده است که این موشک‌های بالیستیک «از انواع زمین به دریا و زمین به زمین» بوده‌اند.