.
.
.

جلوگیری از سفر امام جمعه اهل سنت زاهدان به کنفرانس مکه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت اطلاعات ایران به مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان وعضو انجمن جهان اسلام (رابطه عالم اسلامی) که مقر آن در مکه است، برای چندمین سال متوالی اجازه شرکت در این کنفرانس را نداد.

به گفته منابع نزدیک به حوزه علمیه اهل سنت زاهدان، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه اهل سنت زاهدان به کنفرانس (رابطه العالم السلامی) که با حضور شخصیتهای برجسته جهان اسلام در مکه در جریان است، دعوت شده بود که روز یکشنبه ۲۲ فوریه، پس از ممانعت نیروهای امنیتی از تهران به زاهدان بازگشت.

به گزارش «فعالین بلوچ» یک منبع مطلع گفته است: «مولانا به منظور شرکت در کنفرانس رابطه العالم السلامی به تهران سفر کرده بود و همه مقدمات سفر از قبیل ویزا و بلیط تهیه شده بود اما پس از دو روز انتظار به وی اجازه ندادند به این سفر برود و وی ناچار روز یکشنبه دوباره به زاهدان برگشت»

کنفرانس رابطه العالم الاسلامی با موضوع «مبارزه با تروریسم» از روز یک شنبه در مکه مکرمه آغاز شد و به مدت دو روز به کار خود ادامه می‌دهد..

انجمن جهان اسلام (رابطه العالم الاسلامی) بزرگ‌ترین مرکز علمی وتبلیغ اسلامی جهان و مقر آن در مکه مکرمه است. این انجمن همه ساله کنفرانس‌های بین المللی در زمینه‌های فقه، دعوت اسلامی و موضوع‌های مهم دیگر برگزار می‌کند.

مولانا عبدالحمید که یکی از اعضای دائم این انجمن علمی است که اسفند ماه سال گذشته نیز از شرکت وی در این کنفرانس توسط نیروهای امنیتی ایران ممانعت به عمل آمد.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی از علمای برجسته اهل سنت ایران، امام جمعه و رئیس حوزه علمیه اهل سنت شهر زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان است.