.
.
.

سقوط یک هواپیمای آموزشی در اطراف باند فرودگاه کرمان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری ایران روز شنبه ۲۱-۲-۲۰۱۵ از سقوط یک فروند هواپیمای آموزشی از نوع دایموند متعلق به یکی از شرکت‌های آموزش خلبانی در استان کرمان خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حدود ساعت ۱۰ صبح روز شنبه یک فروند هواپیمای آموزشی از نوع دایموند متعلق به یکی از شرکت‌های آموزش خلبانی در استان کرمان در هنگام فرود بر روی باند فرودگاه بین المللی کرمان از کنترل خلبان خارج شد و سقوط کرد.

طبق این گزارش خلبان این هواپیما که تنها سرنشین آن بود در از این حادثه جان سالم بدر برد.

مهدی علی‌عسگری مدیرکل دفتر ایمنی و بررسی سوانح سازمان هواپیمایی با تایید این خبر گفته است این هواپیمای آموزشی در باند فرودگاه کرمان به دلیل شکستن چرخ جلو هنگام فرود با مشکل فنی «hard landing» مواجه شد و و هواپیما از کنترل خلبان خارج شده است.

مدیرکل دفتر ایمنی و بررسی سوانح سازمان هواپیمایی با بیان اینکه این هواپیما تنها‌‌ همان یک سرنشین (خلبان) داشته است، اظهار داشت: «هیچ اتفاقی برای این خلبان هواپیمای حادثه دیده رخ نداده و وی سالم است».

علی‌عسگری با بیان اینکه هیچ مشکلی در دیگر پروازهای فرودگاه بین‌المللی کرمان ایجاد نشده است، توضیح داد: «باند فرودگاه آزاد است؛ این هواپیما بلافاصله از باند خارج شد».

علی‌عسگری با بیان اینکه تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری بلافاصله به محل اعزام شده اضافه کرد: «نتایج دقیق علت بروز این حادثه بررسی خواهد شد».