فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزارت خارجه ایران: خامنه‌ای به اوباما نامه ننوشته است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شامگاه یکشنبه ۱۵ فوریه خبر روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال مبنی بر نوشتن نامه توسط آیت الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران به باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا را تکذیب کرد.

  به گزارش خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد مطلب روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال را که طی آن ادعا شده در چند هفته اخیر نامه‌ای از سوی رهبر ایران به رئیس جمهوری امریکا نوشته شده است را به شدت تکذیب کرد.

  بنا بر این گزارش، مرضیه افخم در این باره افزود: «این ادعای روزنامه وال استریت ژورنال یک بازی رسانه ای غیر حرفه ای است.»

  وی اضافه کرد : «نامه نگاری رییس جمهوری آمریکا دارای سابقه بوده که در برخی موارد نیز به این نامه ها پاسخ داده شده است .»

  سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تاکید کرد: «هیچگونه نامه جدیدی مطرح نمی‌باشد.»

  این در حالی است که یدالله جوانی، مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران نوشتن نامه توسط آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، به باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا را تایید کرده بود.

  یدالله جوانی شامگاه شنبه در گفت‌وگو با شبکه العالم، تایید کرد که رئیس‌جمهوری آمریکا مکاتباتی را با مقامات جمهوری اسلامی، به خصوص آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران داشته است.

  این مقام سپاه پاسداران ایران افزود: «به این مکاتبات پاسخ داده شده و همان‌گونه که اشاره شده این پاسخ‌ها محترمانه و معقول و منطقی است.»

  روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» روز جمعه ۱۳ فوریه به نقل از یک دیپلمات ایرانی نوشته بود که آیت الله خامنه‌ای در نامه‌ای محرمانه به باراک اوباما که پیشتر ارسال شده بود پاسخ داده است. این دیپلمات که نخواسته نامش فاش شود می‌گوید پاسخ رهبر جمهوری اسلامی «محترمانه» اما فاقد هرگونه تعهدی بوده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران