فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اژه‌ای: با رسانه‌های منتشر کننده سخنان و تصویر خاتمی برخورد قضایی می‌شود

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه ایران با بیان اینکه رسانه‌هاحق ندارند تصویر یا مطالبی از محمد خاتمی رئیس جمهوری اسبق این کشورمنعکس و منتقل کنند٬ افزود که این دستور همچنان به قوت خود باقی است و اگر رسانه‌ای خلاف آن عمل کند با آن برخورد خواهد شد.

  به گزارش خبرگزاری ایلنا غلامحسین محسنی اژه‌ای در نشست خبری دوشنبه ۱۶ فوریه خود در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به چه دلیل طی هفته‌های اخیر از سوی قوه قضاییه دستور منع درج نام و تصویب رئیس دولت اصلاحات به رسانه‌ها داده شد گفت: «در مورد کسانی که شورای عالی امنیت ملی در مورد آن‌ها تصمیم گرفته یا قوه قضاییه آن‌ها را به عنوان سران فتنه محسوب می‌کند٬ دستگاه قضا می‌تواند دستوراتی بدهد.»

  اصولگرایان ایران به اعتراض‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۹ این کشور «فتنه» می‌گویند. پس از اعلام نتایج این انتخابات، اصلاح طلبان که می‌گفتند تقلب گسترده و سازماندهی شده روی داده، دست به اعتراض زدند. حاصل سرکوب اعتراض‌ها ده‌ها کشته در خیابان‌ها و بازداشتگاه‌ها و صد‌ها زندانی بوده است.

  سخنگوی قوه قضائیه ایران افزود: «در مورد فرد مورد نظر نیز دستور داده شد که رسانه‌ها حق ندارند تصویر یا مطالب او را منعکس و منتقل کنند٬ این دستور همچنان به قوت خود باقی است و اگر رسانه‌ای خلاف آن عمل کند با آن برخورد خواهد شد.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران