فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزیر اطلاعات ایران: یک گروه تروریستی را در سیستان و بلوچستان منهدم کردیم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  وزیر اطلاعات ایران از انهدام آنچه که «یک گروهک تروریستی» نامید استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

  وی افزود: در یک عملیات پیچیده اطلاعاتی با همکاری قرارگاه سپاه پاسداران و نیروی انتظامی و همکاری مردم منطقه چند مقر یک گروهک تروریستی (ایران اصطلاح گروهک تروریستی را برای مخالفان مسلح خود به کار می‌برد) در سیستان و بلوچستان منهدم و شماری از تروریست‌ها را دستگیر کردند «.

  به گزارش خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران، محمود علوی وزیر اطلاعات عصر شنبه ۱۴ فوریه در نشست خبری خود گفت:» امسال ایام دهه فجر سربازان گمنام امام زمان بار دیگر حماسه آفریدند و طی یک عملیات پیچیده اطلاعاتی یک گروهک تروریستی را در مرزهای جنوب شرقی کشور منهدم کردند «.

  وزیر اطلاعات در باره آنچه که عملیات پیچیده اطلاعاتی خواند، اظهار داشت:» این نفرات در جنایاتی از جمله قتل چند معلم مناطق محروم بلوچستان و همچنین شهادت چند تن از پرسنل نیروهای نظامی و انتظامی دست داشتند. «

  علوی در ادامه بیان داشت:» در عملیات اخیر مقادیر زیادی اسلحه اعم از سلاح‌های گرم و سرد و سلاح‌های گرم اعم از تفنگ، کلت و همچنین بمب‌های دست‌ساز، جلیقه‌های انفجاری و همچنین مجموعه‌های فراوانی بمب‌های دست‌ساز که برای انفجار در مجامع و نقاط پرجمعیت تهیه شده بود، کشف و ضبط شد «.

  وزیر اطلاعات جمع مواد منفجره کشف شده در عملیات اخیر را ۳۵۰ کیلوگرم اعلام کرد و افزود:» در صورتی که این حجم از مواد منفجره کشف نمی‌شد، این امکان برای این گروهک تروریستی فراهم می‌شد که آسیب زیادی را به مردم منطقه برسانند «.

  وزیر اطلاعات ریشه آنچه را که گروهک تروریستی نامید خارج از مرزهای ایران دانست و گفت:» این گروهک‌های تروریستی هر چند در جدال مرزی این جنایات را مرتکب می‌شوند اما توسط افرادی که در ورای مرز هستند، حمایت می‌شوند «.

  روز جمعه میرمرادزهی نماینده سراوان در مجلس شورای ملی از کشف ۳۰۰ کیلوگرم مواد منفجره و سلاح در شهرستان سراوان خبر داده بود.

  سراوان یکی از شهرهای مرزی ایران با پاکستان است که بار‌ها شاهد حملات گروه‌های مسلح بلوچ علیه نیروهای امنیتی ایران بوده است.

  لازم به یادآوری است که استان سیستان و بلوچستان دارای جمعیت اکثریت سنی مذهب است و از بدو روی کار آمدن جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۹۷۹ مردم این استان مدعی هستند که مورد تبعیض و فشارهای مذهبی حکومت جمهوری اسلامی ایران قرار دارند.

  این منطقه مدتهاست شاهد خشونت و درگیری بین نیروهای امنیتی ایران و گروه‌های مسلح معترض سنی مذهب بلوچ قرار دارد.

  فعالان بلوچ دولت مرکزی ایران را متهم می‌کنند که مورد انواع و اقسام تبعیض‌های مذهبی و سیاسی قرار می‌گیرند اتهامی که دولت ایران همواره آنرا رد می‌کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران