فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دو افسر پاسدار ایرانی در سوریه کشته شدند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ایران روز شنبه از کشته شدن دو تن از افسران نیروهای سپاه پاسداران که در کنار حزب الله لبنان و ارتش اسد علیه مخالفان رژیم سوریه می جنگیدند خبر داد. این دو افسر سپاهی روز پنجشنبه گذشته در استان درعا در جنوب سوریه کشته شدند.

  به گزارش خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران ایران این دو تن علی سلطان مرادی و عباس عبدالله نام دارند و در منطقه کفر نساج در شمال غرب درعا کشته شدند و اجساد آنها در منطقه تحت کنترل نیروهای معارض است.

  درگیری شدید چندین روز است که در این ناحیه بین نیروهای اپوزیسیون رژیم سوریه از یک سو و ارتش اسد با حمایت نیروهای حزب الله لبنان از سوی دیگر ادامه دارد. نیروهای رژیم سوریه و حزب الله در تلاش هستند که یک پایگاه مخالفان را که مشرف به راه بین درعای شمالی و دمشق است، به تصرف خود در آورند.

  به گزارش سایت وابسته به مخالفان اسد، سپاه قدس، شاخه خارجی پاسداران ایران به فرماندهی قاسم سلیمانی رهبری این عملیات را علیه مخالفان به عهده دارد. بر اساس اظهارات محمد قداح عضو هیئت سیاسی و معاون پیشین ائتلاف سوریه، که تشکل اصلی مخالفان اسد، افرادی توسط آنها اسیر شده اند از شهروندان لبنان، افغانستان، ایران و دیگر کشورها بوده اند که توسط ایران به خدمت گرفته شده و برای جنگ به سوریه اعزام شده اند.

  نیروهای رژیم سوریه با حمایت حزب الله لبنان، برای تصرف و کنترل شهرها و روستاهای استان های درعا و القنیطره که نقطه ارتباطی با دمشق هستند، این عملیات را آغاز کرده اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران