فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سپاه قدس: در حال فتح سرزمین‌های در اختیار استکبار هستیم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  اسماعیل قاآنی٬ جانشین فرمانده نیروی «قدس» سپاه گفته که سپاه پاسداران در حال فتح سرزمین‌هایی است که وی آنها را در اختیار «استکبار» خواند.

  این سپاهی مدعی شد که "انقلاب اسلامی ایران" در این سرزمین‌ها روز به روز در حال پیش‌روی است، چرا که به گفته وی انقلاب اسلامی ایران محدود به جغرافیا نیست بلکه همه کشورهای اسلامی را در بر می گیرد.

  بسیاری از کشورهای منطقه، جمهوری اسلامی ایران را متهم می کنند که به بهانه صدور انقلاب در امور داخلی این کشورها دخالت کرده در امنیت ملی این کشورها اخلال می کند.

  به گزارش خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران ایران این فرمانده نظامی که در شهر مشهد سخنرانی می کرد گفت: "افغانستان٬ عراق، لبنان٬ سوریه و فلسطین از جمله کشور‌هایی هستند که از سوی جمهوری اسلامی فتح شده اند و این کشور در صدد است نفوذ خود را به دیگر مناطق گسترش دهد".

  توسعه طلبی و عدم مراعات اصول حسن همجواری اتهاماتی است که همواره متوجه مقامات تهران شده است . برای نمونه مخالفان سوری همواره رژیم ایران را متهم می کنند که با دخالت مستقیم نظامی به سود بشار اسد انقلاب سوریه را به سوی فاز نظامی سوق داده و عمر رژیم سوریه را طولانی تر کرده است.

  فرماندهان نظامی ایران پس از اعلام موجودیت گروه «داعش» و افزایش برخی تهدید‌ها علیه جمهوری اسلامی می‌گویند که مرز‌های این کشور به شاخ آفریقا نیز کشیده شده است.

  آنها با این اظهارات به صراحت غرب و مخالفان خود را تهدید کرده‌اند چنانچه اقدامی علیه جمهوری اسلامی صورت بگیرد٬ پاسخ آنها کیلومتر‌ها دورتر از مرز‌های ایران داده خواهد شد.

  سپاه قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران ایران است که علنا در عراق و سوریه فعالیت نظامی دارد.

  شماری از رهبران ایران در سی و ششمین سالگرد انقلاب سال 1979 مدعی شده اند توانسته اند انقلاب خود را به دیگر کشورها صادر کنند و تاکید کردند این کشور با تمام توان به تلاش برای صدور انقلاب که همانا دخالت در امور کشورهای دیگر است ادامه خواهد داد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران