فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حمله بی‌سابقه دبیر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به دولت روحانی

  آیت الله یزدی: آقای جنتی! با رانت پدرت به وزارت ارشاد رسیده‌اید

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  آیت الله محمد یزدی؛ رئیس دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری ایران و رئیس کمیسیون ۱۰۷ و ۱۰۹قانون اساسی در جلسه این کمیسیون با توصیه به رئیس جمهوری این کشور از وی خواست در موضع گیری‌ها و سخنانی که ایراد می‌کند مواظب باشد تا خدای ناکرده برای کسب رضایت بخشی از مردم، از منویات مقام معظم رهبری و آرمانهای امام راحل، زاویه پیدا نکرده و اعتمادی که مردم به ایشان کرده‌اند با موضع گیریهای خاص و بیان برخی مسائل، خدشه دار نگردد.

  به گزارش «انتخاب»؛ وی خطاب به رئیس جمهوری افزود: شما باید بدانید اعتمادی که مردم به شما کرده‌اند با تنفیذ مقام معظم رهبری، مشروعیت پیدا می‌کند. مطمئن باشید با اتخاذ چنین رویه‌ای بخش عمده‌ای از جامعه را از دست خواهید داد و خدای ناکرده آهسته آهسته محبوبیتتان آسیب می‌بیند.

  او همچنین با هشدار به برخی وزرای دولت یازدهم به ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: «در حوزه کاری خودتان منافع اسلام، منافع انقلاب و منافع کشور را بر همه چیز مقدم بدارید. وقتی می‌گوییم منافع اسلام؛ یعنی مسلمات دینی و احکام شرعی که مراقبت از آنان وظیفه هر مسلمانی است و اگر نسبت به آن‌ها کوتاهی، سستی یا مخالفتی بشود مردم ما ساکت نخواهند نشست و در درجه اول مقامات روحانی و عالی و بخصوص مراجع معظم تقلید سکوت نخواهند کرد».

  وی اضافه کرد: «بنده بالاخص به وزیر ارشاد تذکر می‌دهم که آقای وزیر ارشاد! به معاونت موسیقیتان تذکر بدهید که موسیقی در اسلام حرام است. شما نمی‌توانید موارد شبهه را تشخیص بدهید. تمسک به موارد شبهه موجب می‌شود آهسته آهسته مرز‌ها را زیر پا بگذارید و به عنوان مشتبه در حرام بیافتید.»

  وی تصریح کرد: «تک خوانی زن بدون تردید حرام است. همه مراجع هم مخالف هستند، حتی همخوانی‌هایی که در بینش تک خوانی زن باشد هم حرام است. ترویج موسیقی اصولاً حرام است. آقای وزیر! مراقب باشید، رانت پدرتان را از بین نبرید، با رانت پدرتان به وزارت ارشاد رسیده‌اید».

  پیش از این وزارت ارشاد در بیانیه‌ای ادعای تک خوانی زنان را تکذیب کرده بود. وزیر ارشاد نیز واکنش برخی مراجع تقلید را به دلیل «ارائه اطلاعات غلط» به آنان عنوان کرده بود.

  یزدی ادامه داد: «متأسفانه می‌بینیم وزیر ارشاد هر روز یک سری جشن‌ها برگزار می‌کند و هزینه‌هایی را بر بیت المال تحمیل می‌کند. آقای وزیر ارشاد! بدانید با این کار‌ها محبوبیت خودتان را در پیش متدینین و مراجع معظم از دست خواهید داد. آقای وزیر! مراقب باشید، رانت پدرتان را از بین نبرید. اگر از رانت پدرتان به وزارت رسیده‌اید مراقب باشید به وظیفه خودتان عمل کنید و اگر به وظیفه‌تان عمل نکردید منتظر حمایت نباشید بلکه منتظر مخالفت باشید و بدانید با راهی که پیش گرفته‌اید فردا _ پس فردا اگر مراجع علیه شما چیزی بگویند در آینده هم نمی‌توانید زندگی درستی داشته باشید.»

  وی اضافه کرد: «من مدتهاست سکوت کرده‌ام. من مدت‌ها در این نظام حرفی نزده‌ام، اما امروز می‌خواهم از فرصت استفاده کنم و به شما بگویم آن مرد و زنی که حتی بچه به بغل می‌آید و در راهپیمایی شرکت می‌کند به خاطر من و شما نیست که می‌آید به خاطر اسلام، نظام، انقلاب، امام، رهبری و دین است که می‌آید. شما خودتان را گم نکنید اگر چند روزی در موضع قدرت قرار گرفته‌اید مواظب باشید حریم اسلام را حفظ بکنید و بدانید اگر حکومت، پشتوانه مردمی‌اش را از دست بدهد اساس آن آسیب می‌بیند و شما در پیشگاه الهی مسئول خواهید بود».

  درویکیپیدیا در باره زندگی نامه این روحانی چنین آمده است: "محمد یزدی (زاده ۱۳۱۰ در اصفهان)، روحانی شیعه و سیاست‌مدار ایرانی است. وی عضو شورای نگهبان، نماینده استان تهران در مجلس خبرگان رهبری، دبیر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه است.[۱] ریاست قوه قضائیه (۱۳۶۸ تا ۱۳۷۸)، نمایندگی مجلس شورای اسلامی در دوره‌های اول و دوم، نمایندگی مجلس خبرگان قانون اساسی و عضویت در شورای بازنگری قانون اساسی از سوابق دیگر اوست".

  او از روحانیون تندور و اصول گرا به شمار می رود که مخالف هر نوع اصلاحات در نظام اسلامی ایران است.

  یزدی این سخنان را در آخرین روزهایی که به دهه فجر در ایران شهرت دارد بیان می کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران