فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تجمع اهوازی‌ها در برابر ساختمان استانداری در اعتراض به گرد و غبار

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  هزاران نفر از مردم شهر اهواز، در اعتراض به پدیده گرد و غبار و آنچه که «بی‌اعتنایی مسئولان» نامیدند، روز سه شنبه ۱۰ فوریه، در برابر ساختمان استانداری خوزستان، تجمع کردند.

  به گزارش العربیه، معترضان با حمل پلاکاردهایی از عملکرد مسئولان انتقاد کرده، خواهان رسیدگی هر چه سریع‌تر آن‌ها به کیفیت هوا شده‌اند.

  صفحات فیس بوک فعالان اهوازی، از صبح امروز با انتشار تصاویر و ویدیوهایی، از سخت شدن شرایط آب و هوایی سخن گفته، مسئولان کشوری را مورد انتقاد قرار دادند.

  به گزارش خبرگزاری فارس، خانم معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست ایران، که قرار بود امروز سه شنبه، به اهواز سفر کند، به دلیل شدت پدیده گرد و خاک سفر خود را به این شهر لغو کرده است.

  در همین حال حسن روحانی رئیس جمهور ایران نیز با قرار دادن پیامی بر روی شبکه اجتماعی اینستاگرام به اهوازی‌ها پیام داده است.

  در بخشی از پیام روحانی آمده است: «باز هم نفس‌هایتان از میهمان شوم گرد و غبار به شماره افتاده است. اینکه شما هموطنان عزیزم،‌ گاه به‌گاه در برخی استان‌ها و این روز‌ها در #خوزستان و #اهواز دلاور، به جای هوای پاک، حتی خاک تنفس کرده‌اید، دردی مشترک و اولویتی جدی ست.»

  وی در بخش دیگری از پیامش گفته است: «با شما هم نفس‌ام.. چنانچه هم قسم بوده و هستیم.. تا مشکلی که سالیان دراز ایجاد شده، گام به گام از میان برداریم.. تا برای همیشه غبار از پیکر عروس کارون بزداییم.»

  در تصاویر منتشر شده، شماری از نیروهای نظامی، در میان مردم دیده می‌شود. بنا به برخی گزارش‌های غیر رسمی، این نیروهای از مردم خواسته‌اند که به تجمع خود پایان دهند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران