فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزیر ارتباطات ایران: بنایی برای فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی نداریم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران روز پنج شنبه در یزد گفت بنایی برای فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی نداریم.

  محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری ایران روز پنج شنبه ۵ فوریه در نشستی خبری پس از افتتاح چندین طرح مخابراتی در پاسخ به این سوال خبرگزاری ایلنا که دولت برای شبکه‌های اجتماعی به‌عنوان یکی از ابزارهای تحقق حقوق شهروندی که مبتنی بر ارتباطات است، چه برنامه‌ای دارد؟، گفت: «فعلا برنامه‌ای برای فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی نداریم.»

  وی افزود: «در تلاش هستیم تا با فیلترینگ هوشمند، محتوای نا‌سالم و مجرمانه شبکه‌های اجتماعی فعلی را پالایش کنیم و مردم بتوانند از محتوای مفید این ابزار‌ها استفاده کنند».

  وزیر ارتباطات ایران تاکید کرد: «تلاش داریم تا با بومی سازی شبکه‌های اجتماعی، محیط بهتری که قابلیت‌های بیشتری از جمله سرعت بیشتری هم خواهد داشت در خدمت مردم قرار گیرد».

  واعظی گفت: «در این راستا با دانشگاه‌های کشور نیز ارتباط برقرار شده و امیدواریم بتوانیم از ایده‌های بومی سازی این شبکه‌ها و همچنین خصوصی سازی آنان حمایت کنیم.»

  وی در ادامه در پاسخ به سوالات سایر خبرگزاری‌ها ی داخلی ایران گفت: «کاربران اینترنت پرسرعت طی سال ۹۲ و ۹۳ از ۳ میلیون مشترک به حدود ۸ میلیون مشترک ارتقاء پیدا کرده است».

  واعظی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر افزایش احتمالی نرخ‌های تلفن‌های ثابت پس از همکدسازی گفت: «اگر تلفن ثابت به‌خوبی مدیریت شود و خدمات متنوعی برای آن تعریف شود، نیازی به افزایش نرخ نخواهد بود».

  وزیر ارتباطات، یکی دیگر از برنامه‌های دولت را گسترش اینترنت پرسرعت در روستا‌ها عنوان کرد و گفت: «تا پایان سال آینده به حدود ۲۰ هزار روستا اینترنت پرسرعت خواهد رفت».

  وی همچنین درخصوص بهره برداری از طرح‌های استان یزد در دهه فجر ۹۳ گفت: «امروز طرح‌های خوبی به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد ریال که سهم دولت ۲۵ درصد از این سرمایه گذاری است، افتتاح شد.»

  وزیر ارتباطات در این مراسم که در مرکز مخابراتی شهید صدوقی برگزار شد، از اینترنت پرسرعت موبایل (۳G) در استان یزد رونمایی کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران