.
.
.

رحیمی به احمدی‌نژاد: آیا شما اطلاع نداشتید؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد رضا رحیمی، معاون اول محمود احمدی‌نژاد، در نامه‌ای گله آمیز به او، ضمن تایید پرداخت مبالغی به نمایندگان مجلس، گفت که احمدی‌نژاد هم از این موضوع مطلع بوده است.

رحیمی در نامه خود تایید کرد که دولت احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس هشتم، یک کمک مالی یک میلیارد و دویست میلیون تومانی را به ۱۷۰ کاندید نمایندگی اصولگرا، سازماندهی کرده است. انتخابات مجلس هشتم در اسفندماه سال ۱۳۸۶ (مارس ۲۰۰۸) در ایران برگزار شد.

رحیمی گفت: «در انتخابات مجلس هشتم کمیته‌ای برگزار و بنا شد از کاندیدهای اصولگرا در سطح کشور پشتیبانی مالی شود.»

رحیمی در نامه خود به فردی بنام جابر ابدالی اشاره می‌کند که در انتخابات مجلس هشتم کمکهای مالی به کاندیدهای اصولگرا را از حساب شخصی خود پرداخت می‌کرده است.

رحیمی در نامه خود به احمدی‌نژاد گفت که «قریب ۱۷۰ نفر از کاندیداهای مجلس هشتم» از سوی دولت احمدی‌نژاد به جابر ابدالی معرفی شده‌اند که او می‌بایست کمکهای مالی را در اختیار آن‌ها قرار می‌داده است.

رحیمی در پایان نامه خود خطاب به احمدی‌نژاد می‌گوید «آیا شما اطلاع نداشتید که کل ماجرا» همین بوده است.

محمد رضا رحیمی بلندپایه‌ترین مقام دولت احمدی‌نژاد است که پرونده اختلاس او در دستگاه قضاییه ایران بررسی، و بر اساس رای دیوان عالی کشور در ماه جاری، به ۵ سال حبس و پرداخت سه میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان محکوم شده است.

در پی صدور رای دیوان عالی مبنی بر محکومیت رحیمی، دفتر احمدی‌نژاد طی بیانیه‌ای مدعی شد که تخلفات رحیمی مربوط به قبل از همکاری او با دولت محمود احمدی‌نژاد بوده است.