فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حکم ۱۳۳ سال زندان ۸ فعال فیسبوکی در ایران تایید شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دیوان عالی کشور ایران محکومیت مسعود سیدطالبی، فریبرز کاردارفر، امین اکرمی‌پور، امیر گلستانی، مسعود قاسم خانی، مهدی ری شهری، رویا صابری‌نژاد نوبخت و نغمه شاهسوندی، ۸ فعال فیس بوکی را تایید کرد.

  به گزارش سایت هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر ایران، در حکم جدید تجمیع پرونده‌های محکومین مورد قبول واقع نشده و در ‌‌‌‌نهایت مشخص نشده هرکدام از محکومین چه میزان زندان را باید تحمل کند.

  یک منبع مطلع در این باره گفته است: «طبق حکم دیوان تعیین مدت قطعی مجازات طبق ماده ۱۳۴ به قاضی اجرای احکام سپرده شده است که این امر خلاف قانون است.»

  گفتنی است، مسعود سیدطالبی ابتدا در شعبه بدوی (شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه) به ۱۵ سال زندان محکوم شده بود که پس از چند ماه اتهام توهین به مقدسات نیز به آن اضافه شد و حکم در‌‌‌‌ همان شعبه بدوی به ۲۰ سال افزایش یافت.

  اتهامی که این افراد به خاطر آن محکوم شده‌اند «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، فعالیت تبلیغی علیه نظام، توهین به مقدسات، توهین به سران قوا و توهین به اشخاص» عنوان شده است.

  افراد شهروندان عادی‌ هستند که به‌دلیل توهین به مقدسات و مسئولان نظام در فیسبوک بازداشت و محکوم شده‌اند. مسن‌ترین متهم این پرونده یک زن ۴۲ ساله و جوان‌ترین یک مرد ۲۱ ساله است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران