فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • زنگنه: با نفت ۲۵ دلار برای هر بشکه هم مشکلی نداریم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  وزیر نفت ایران با اعلام اینکه اگر قیمت نفت تا ۲۵ دلار برای هر بشکه هم برسد مشکلی وجود نخواهد داشت، گفت: «هیچ سناریویی برای افزایش قیمت بنزین از سوی دولت ارائه نشده است».

  به گزارش خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران ایران، بیژن زنگنه وزیر نفت این کشور در جمع خبرنگاران با بیان به اینکه سعی داریم کمبود خوراک گاز را تا پایان سال جاری جبران کنیم، گفت: ‌ «تا سال آینده کمبود خوراک اتان نیز جبران خواهد شد که این خبر خوبی برای مجتمع‌های پتروشیمی است». وزیر نفت با اشاره به اینکه در آینده امیدار است شرایط صنعت پتروشیمی روبه بهبود برود، تصریح کرد: «هم‌اکنون به دنبال فاینانس‌های خارجی هستیم تا جهش دوم سرمایه‌گذاری را به وجود آوریم».

  وی با اشاره به وضعیت سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی گفت: «ما به دنبال سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی در کنار هم هستیم تا سال ۱۴۰۰ ظرفیت تولید به ۷۰ میلیارد دلار برسد. زنگنه با اشاره به اینکه وعده افزایش تولید گاز تا پایان سال به ۱۰۰ میلیون متر مکعب داده بود، خاطرنشان کرد: «بررسی‌های ما نشان می‌دهد افزایش تولید بیش از ۱۰۰ میلیون خواهد بود».

  وی با اشاره به قیمت نفت گفت: «ما به دنبال همکاری‌های مشترک با اعضای اوپک هستیم تا قیمت نفت بهبود یابد. اگر قیمت نفت تا ۲۵ دلار هم کاهش پیدا کند، مشکلی صنعت نفت را تهدید نمی‌کند».

  زنگنه خاطرنشان کرد: «قیمت نفت در بودجه ۷۲ دلار تعیین شده و براساس اخباری که شنیده‌ام در کمیسیون تلفیق مجلس این رقم به تصویب رسیده است.»

  وی با اشاره به اینکه قیمت بنزین در سال آینده افزایش پیدا نمی‌کند، گفت: «هیچ سناریویی از سوی دولت به منظور افزایش قیمت بنزین ارائه نشده است».

  وزیر نفت ادامه داد: «برای اوپک خط قرمزی در خصوص قیمت نفت وجود ندارد».

  لازم به یادآوری است که ایران به علت تحریم‌های بین المللی با کمبودسرمایه گذاری‌های لازم در صنعت نفت خود روبروست و اکثر شرکای خارجی این کشور در صنعت نفت، از بیم تنبیه توسط آمریکا عقب نشینی کرده‌اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران