فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • شمخانی: به حمله اسرائیل به شدت پاسخ خواهیم داد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  علی شمخانی دبیر شوای عالی امنیت ملی ایران، اسرائیل را به «پاسخ شدید» به حمله هوایی اخیرش به سوریه تهدید کرد.

  در حمله موشکی یکشنبه ۱۸ ژانویه یک هلیکوپتر اسرائیلی به منطقه القنیطره در بلندی‌های جولان سوریه، دستکم ۶ تن از نیروهای حزب الله لبنان از جمله دو فرمانده و همچنین یک فرمانده سپاه پاسداران ایران، کشته شدند.

  به گزارش خبرگزاری مهر، شمخانی دوشنبه در دیدار با محمد سالم الغبان وزیر کشور عراق، اقدام اخیر اسرائیل را نشان از «حلقه‌های زنجیره بی‌صداقتی در مبارزه با تروریسم» عنوان کرد و گفت: «تجربه گذشته نشان می‌دهد که جریان مقاومت پاسخ اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی را با شدت و قاطعیت انقلابی در زمان و مکان مورد نظر خود خواهد داد.»

  رسانه‌های نزدیک به سپاه پاسداران ایران می‌گویند که نیروهای حزب الله و ایران در آن منطقه، در حال نبرد با گروه‌های تندروی حاضر در سوریه بودند. اما گزارش برخی رسانه‌های اسرائیلی می‌گوید که این افراد، در حال برنامه ریزی برای نصب سامانه موشکی در نزدیکی اسرائیل بودند.

  خبر نصب سامانه موشکی را شبکه تلویزیون المیادین نزدیک به نظام سوریه و حزب الله، توسط یکی از کار‌شناسان خود، تایید کرده است.

  روابط عمومی ساه پاسداران ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد: «سردار سرتیپ پاسدار محمد علی الله دادی از فرماندهان شجاع، مخلص و خردمند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که نقش آفرینی‌های مؤثر وی در دوران دفاع مقدس و سپس در فرماندهی سپاه الغدیر استان یزد برای همیشه ماندگار و الهام بخش نسل‌های امروز و فردای میهن اسلامی خواهد بود.»

  حزب الله نیز با انتشار بیانیه‌ای کشته شدن شش تن از نیروهای خود را تایید کرد. از این میان ۲ تن از فرمادهان بودند که عبارتند از محمد احمد عیسى که از مسئول پرونده‌های سوریه و عراق در حزب الله است و جهاد مغنیه (فرزند عماد مغنیه فرمانده سابق نظامی حزب الله).

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران