فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تظاهرات دانشجویان ایرانی در مقابل سفارت فرانسه

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  بیش از هزار نفر از دانشجویان دانشگاههای تهران عصر روز دوشنبه با تجمع مقابل سفارت فرانسه، اعتراض خود را به انتشار کاریکاتور موهن علیه پیامبر اسلام اعلام کردند.

  به گزارش خبرگزاری مهر، عصر امروز دوشنبه ۱۹-۱-۲۰۱۵ جمع زیادی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران با تجمع مقابل سفارت فرانسه در تهران اعتراض خود را به انتشار کاریکاتور موهن یک نشریه فرانسوی علیه پیامبر اسلام فریاد زدند.

  دانشجویان در این تجمع با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضمون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر فرانسه»، «انا احب النبی محمد» خواستار محکومیت عوامل انتشار این کاریکاتور توسط مجامع بین المللی شدند.

  دانشجویان همچنین با سر دادن شعارهایی از جمله «مر گ بر فرانسه صهیونیست»، «لبیک یا محمد»، «لا اله الا الله محمد رسول الله»، «فرانسه، فرانسه، ننگت باد، ننگت باد» اعتراض خود را به هتک حرمت پیامبر اسلام اعلام کردند.

  دانشجویان در جریان تجمع در مقابل سفارت فرانسه به نصب تابلویی با نام خیابان محمد (ص) بر روی نام خیابان نوفل لوشاتو (محل سفارت فرانسه) خواستار تغییر نام این خیابان شدند.

  همچنین دانشجویان تهرانی با سر دادن شعار «سفارت فرانسه تعطیل باید گردد» و همچنین «مرگ بر دولت فاشیست فرانسه» از وزارت خارجه این کشور خواستند در مقابل آنچه که اقدام موهن نشریه فرانسوی نسبت به پیامبر (ص) و حمایت دولت فرانسه از آن، خواندند، سفیر فرانسه در تهران را اخراج و سفارت این کشور را تعطیل کنند.

  لازم به یادآوری است که تظاهرات مسلمانان علیه نشریه شارلی ابدو و کاریکاتورهای پیغمبر اسلام (ص) در بسیاری از کشورهای مسلمان در جریان است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران