.
.
.

دریادار فدوی: سپاه می‌تواند ناوهواپیمابر آمریکا را غرق کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران روز یکشنبه ۱۸-۱-۲۰۱۵ ادعا کرد این نیرو قادر است ناوهای هواپیمابر آمریکا را توسط قایق‌های تندروی خود غرق کند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران گفت: «مقامات نظامی آمریکا در سخنانشان اذعان کردند ۱۳ میلیارد دلار صرف ساختن ناو هواپیمابر می‌کنند اما سپاه با قایق‌های تندرو می‌تواند آن را غرق کند».

وی این سخنان را در دیدار با یک هیئت عالیرتبه علمی آموزشی دانشکده دفاع ملی عمان به سرپرستی «سرلشکر سالم بن مسلم بن علی قطن» بیان داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه، وی با اشاره به شاخصه‌های برخورداری از توان نظامی اظهار داشت: «انسان مسلمانی که به وعده الهی باور دارد باید محور توان نظامی باشد. در ارتش آمریکا و ارتش‌های مشابه این عامل وجود ندارد و این موضوع وجه تمایز یک نیروی انسانی معتقد و از جان گذشته با نیرویی است که با هدف زنده ماندن پای در میدان جنگ می‌گذارد».

براساس این گزارش دریادار فدوی با یادآوری سابقه تقابل نیروی دریایی سپاه با آمریکایی‌ها در خلیج تصریح کرد: "سپاه به برکت خون شهدا و عنایت خداوند متعال نظریه‌ای متفاوت برای مقابله با آمریکا در خلیج فارس ارائه کرد که به «روال شناورهای تندور» معروف شد که بر مبنای نیروی انسانی با ایمان و عمل اسلامی و انقلابی شکل می‌گرفت".

وی افزود: "آمریکایی‌ها نیز بعد از مدتی درصدد به کارگیری این رویکرد بر آمدند اما به دلیل آنکه نیروی انسانی آن‌ها شاخصه‌های لازم را دارا نبود با اذعان به شکست خود اعلام کردند که در سال ۲۰۱۵ به دنبال جایگزین کردن شناورهای تندرو بدون سرنشین در سازمان نیروی دریایی آمریکا هستند".

وی تاکید کرد: «آمریکا از لحاظ علمی در شرایطی نیست که ما را تهدید کند اما در کلام این را اعلام می‌کند».