فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • عراقچی: مذاکرات جدی است؛ طرفین اراده رسیدن به توافق را دارند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران روزشنبه ۱۷-۱-۲۰۱۵ اعلام کرد، فضای مذاکرات ایران با آمریکا جدی است و طرفین اراده رسیدن به توافق را دارند.

  وی گفت: «فاصله‌ها و اختلاف‌نظر‌ها وجود دارد و اگر اراده و حسن‌نیت لازم در طرف مقابل باشد، حصول توافق امکان‌پذیر است».

  به گزارش خبرگزاری فارس، عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای این کشورگفت: «امروز (شنبه) مذاکرات دو جانبه با آمریکا را ادامه خواهیم داد و بعد از ظهر هم با مقامات روسیه گفت‌وگو خواهیم کرد.»

  عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران پیش از آغاز مذاکرات دوجانبه در گفت‌وگو با این خبرگزاری گفت: «از امروز معاون خانم موگرینی از اتحادیه اروپا نیز به مذاکرات ملحق می‌شود و دیدارهایی دوجانبه با وی خواهیم داشت».

  وی اظهار داشت: «فردا نیز مذاکرات با ۱+۵ با حضور همه معاونان در سطح عمومی برگزار می‌شود.»

  براساس این گزارش، این مقام ارشد مذاکره کننده هسته‌ای ایران درباره اینکه آیا مذاکرات دوجانبه با آمریکا تا ظهر امروز پایان خواهد یافت؟ پاسخ داد: «بحث‌ها ساعت مشخصی ندارد و هر قدر که نیاز باشد ادامه پیدا می‌کند».

  عراقچی همچنین درباره فضای مذاکرات دوجانبه با هیات آمریکایی گفت: «فضای مذاکرات کاملاً جدی است و اراده در دو طرف برای رسیدن به توافق وجود دارد، ولی مشکلات، فاصله‌ها و اختلاف نظر‌ها نیز وجود دارد. در برخی موارد فاصله خیلی زیاد است و در برخی موارد نیز کم است. تلاش ما نزدیک کردن فاصله‌ها بین دو طرف است».

  معاون وزیر امور خارجه ایران افزود: «ما هنوز امیدواریم و فکر می‌کنیم اگر اراده و حسن نیت لازم در طرف مقابل وجود داشته باشد، حصول به یک توافق امکانپذیر است».

  مذاکرات دو جانبه ایران و آمریکا در سطح معاونان وزیران خارجه به ریاست عباس عراقچی و وندی شرمن و همچنین کار‌شناسان دو طرف به ریاست حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل سیاسی و بین‌المللی وزارت خارجه ایران پیش از ظهر امروز شنبه ساعت ۱۰ به وقت محلی در هتل ماندارین شهر ژنو آغاز شد.

  هیأت‌های مذاکره کننده ایران و آمریکا از روز چهارشنبه ۱۴-۱-۲۰۱۵ تاکنون مذاکرات فشرده‌ای را در خصوص راه‌حل جامع هسته‌ای در شهر ژنو آغاز کرده‌اند و ظریف و کری نیز در شهرهای ژنو و پاریس با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران