فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • عکس..توقیف «مردم امروز» به مطلبی درباره «شارلی ابدو»

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران ایران روز ۱۷-۱-۲۰۲۵ از توقیف روزنامه اصلاح طلب «مردم امروز» به سردبیری محمد قوچانی خبر داد.

  محمد قوچانی در گفت‌وگویی کوتاه با «تسنیم» ضمن تایید خبر توقیف روزنامه، گفت: «انتشار تصویر جورج کلونی، هنرپیشه‌ معروف سینما با سنجاق سینه‌ "من شارلی هستم" و تیتر این مطلب یعنی "کلونی: من هم شارلی هستم" دلیل اصلی این توقیف بود».

  به گفته قوچانی اقدام به توقیف این روزنامه از سوی دادستانی تهران صورت گرفته است.

  تیتری که به تعطیلی «مردم امروز» انجامید تیتری که به تعطیلی «مردم امروز» انجامید  گفتنی است که این روزنامه در تاریخ ۲۷-۱۲ -۲۰۱۴ منتشر شد اما کمتر از یک ماه بعد این روزنامه پس از انتشار ۱۹ شماره امروز شنبه ۱۷ ژانویه با حکم دادستانی توقیف شد.

  محمد قوچانی روز چهارشنبه ۱۵ دسامبر ۲۰۱۴ در گفت‌و‌گو با خبرگزاری ایرنا گفته بود بر اساس اعلام قبلی قرار بود روزنامه «مردم امروز» در اویل دسامبر ۲۰۱۴ منتشر و روی کیوسک‌های مطبوعاتی برود اما به علت تعطیلی‌های انتشار آن به تاریخ ۲۷ دسامبر موکول شد.

  وی هنگام افتتاح این روزنامه گفته بود: «گرایش روزنامه دفاع از منافع ملی کشور و از لحاظ فکری به گفتمان اصلاحات تعلق دارد و این نشریه را حامی دولت یازدهم (تدبیر و امید) می‌داند که محور اصلی فعالیت آن نیز بر این اصل استوار است.»

  «مردم امروز» به مدیر مسئولی احمد ستاری مجوز خود را از هیات نظارت بر مطبوعات اخذ کرده بود. ستاری از سوابقی همچون عضویت در شورای سردبیری روزنامه اطلاعات، اولین سردبیری روزنامه همشهری و مدیرکلی مطبوعات وزارت ارشاد در دوران اصلاحات برخوردار است.

  قوچانی در زمان افتتاح این روزنامه تاکید کرده بود که رعایت و احترام به قوانین کشور در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و قانون مطبوعات را از دیگر محوریت‌های اصلی روزنامه «مردم امروز» خواهد بود.

  وی گفت: «موضوعات این روزنامه در واقع تداوم گفتمان ۲۴ خرداد و حمایت از دولت و پیوند اصلاحات و تفکرات اصلاحی و تفکر اعتدالی است.»

  قوچانی در مصاحبه‌ای که هنگام افتتاح روزنامه «مردم امروز» انجام داد اظهار داشت که صفحات روزنامه ما به روی اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل باز است؛ «چرا که براین باوریم که باید یک روزنامه ملی به معنای واقعی کلمه در کشور باشیم».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران