فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • «انصار حزب الله» ایران حملات پاریس را تبریک گفت

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  گروه «انصار حزب الله» ایران از راه نشریه خود که «یالثارات الحسین» نام دارد، حملات اخیر در پاریس را که با حمله مسلحانه به دفتر نشریه طنز «شارلی ابدو» آغاز شد، تبریک گفت.

  این نشریه در صفحه نخست خود با تبریک به کسانی که «امت محمدی» نامید، شعری درج کرد که در بیت دوم آن آمده است: «دشمن هتاک نبی روانه ور شد.»

  «یالثارات الحسین» سپس نوشته است: «اجرای کیفر مشروع سب النبی ربطی به عمل تروریستی و داعش ندارد.»

  این نشریه این سوال را مطرح کرد که «عادلانه است حکم فلان محکمه پیزوری غرب لازم الاجرا باشد اما حکم جعفر صادق بر زمین بماند.؟»

  «انصار حزب الله» افزوده است: «عملیات کیفر سب النبی از ماه‌ها قبل طراحی و با فریاد ما انتقام پیامبر را می‌گیریم اجرایی شد.»

  این گروه ایرانی، موضع حسن روحانی رئیس جمهوری ایران را در برابر حملات پاریس نیز مورد انتقاد قرار داده و و آن را «انفعالی» و «غیر قابل اعتنا» توصیف کرده است.

  پیش از این محمد رضا نقدی فرمانده بسیج ایران نیز گفته بود: «اروپایی که با موج اسلام‌خواهی مواجه است راهی ندارد جز اینکه جنایاتی را به اسم اسلام در پاریس انجام دهند.»

  این مواضع با موضع رسمی دولت ایران که حملات پاریس را محکوم کرده، در تناقض است.

  این در حالی است که گروه القاعده در شبه جزیره عرب، مسئولیت حمله مسلحانه با روزنامه طنز فرانسوی «شارلی ابدو» را بر عهده گرفت و تاکید کرد که این حمله، به دستور ایمن الظواهری رهبر القاعده برای گرفتن انتفام پیامبر اسلام صورت گرفته است.

  هفته گذشته، سعید و شریف کواشی، دو برادر فرانسوی الجزایری الاصل، اقدام به حمله مسلحانه به دفتر نشریه طنز «شارلی ابدو» در پاریس کردند که طی آن، دستکم ۱۲ نفر از جمله ۴ کاریکاتوریست مطرح فرانسه و ۲ پلیس را کشتند.

  هفته نامه «شارلی ابدو» مجله‌ای جنجالی است که بار‌ها با چاپ و انتشار کارتن‌های طنزآمیز جنجال آفریده است. آخرین کاریکاتور این هفته نامه از ابوبکر البغدادی خلیفه خود خوانده داعش است.

  این هفته نامه در سال ۲۰۱۱ نیز با بمب گذاری در دفترش مورد حمله قرار گرفت. این حمله پس از آن صورت گرفت که این هفته نامه نوشت که سردبیر شماره آینده این مجله «حضرت محمد» خواهد بود و همراه با این خبر کاریکاتوری از آن حضرت را در صفحه اول خود منتشر کرد.

  این مجله در سال ۲۰۱۳ یک شماره ۶۴ صفحه‌ای زندگی حضرت محمد را به شکل کاریکاتور منتشر کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران