.
.
.

بازداشت آتنا فرقدانی پس از ضرب و شتم در حضور والدینش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبر‌ها در ایران حاکی از آن است که آتنا فرقدانی نقاش و فعال حقوق کودک ایرانی، امروز شنبه ۱۰ ژانویه، پس از ضرب و شتم توسط نیروهای امنیتی رد مقابل پدر و مادر خود، به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

به گزارش سایت هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقق بشر در ایران، آتنا فرقدانی طی هفته گذشته به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی فراخوانده شد تا به اتهامات «تبلیغ علیه نظام»، «اقدام علیه امنیت ملی» و «توهین به نمایندگان مجلس از طریق مهارت نقاشی» پاسخ گوید.

محمد نوریزاد فعال سیاسی و مدنی ایرانی در صفحه فیسبوک خود نوشت: «بعد از ضرب و شتم آتنا فرقدانی در دادگاه انقلاب، وی را به زندان قرچک ورامین فرستادند! امروز با پدرش صحبت کردم. صدایش گرفته بود. شاید می‌گریست. پدر است. می‌گفت: جلوی چشم من و مادرش کتکش زدند.»

آتنا فرقدانی، نقاش و فعال حقوق کودک ایرانی است که چندی پیش به دلیل طراحی‌هایش و دیدار با خانواده‌های زندانیان سیاسی و خانواده‌های کشته شدگان پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۹ ایران بازداشت شد.

او دو ماه در بند دو الف سپاه نگهداری شد و می‌گوید طی این مدت تحت فشارهای روحی قرار داشت. او یک ماه و نیم پس از آغاز بازداشت، دست به اعتصاب غذا زد. او بعد از وخامت وضع جسمی‌اش به دستور قاضی صلواتی با قرار وثیقه تا برگزاری دادگاه از زندان آزاد شد.

آتنا فرقدانی در دوره آزادی‌اش، در فیلمی صوتی-تصویری که منتشر کرد، درباره فشارهای زندان صحبت کرد. او در این فایل صوتی-تصویری از وجود دوربین در دستشویی زندان و همچنین برخورد ماموران با او از راه برهنه کردنش سخن گفت.