.
.
.

دیدار هاشمی رفسنجانی با اصلاح طلبان عرب خوزستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، طى دیدار با جمعی از اصلاح طلبان استان خوزستان روز چهارشنبه ۷ ژانویه، ضمن بررسى مسایل استان، تبعیض بین قومیت‌ها را خیانت به اسلام توصیف کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هاشمی رفسنجانی، زندگی مسالمت آمیز عرب‌ها و غیر عرب‌ها در خوزستان را تابلویی از زندگی برادرانه ایرانیان دانست و تبعیض بین قومیت‌های متعدد ایرانی را خیانت به مکتب اسلام، مذهب تشیع و ایران اسلامی دانست و گفت: «ایران برای همه ایرانیان و برای همه قومیت‌های ملی و مذهبی است و هیچ‌کس حق ندارد با تحریک و تبعیض، موجبات ناراحتی مردم را فراهم نماید.»

در آغاز این دیدار قاسم عموری فعال اصلاح طلب، جاسم شدیدزاده و کربلایى دو تن از نمایندگان سابق اهواز، با ارائه گزارشی از اوضاع اقتصادی، فرهنگی و سیاسی استان خوزستان، به بیان دیدگاه‌های خود درخصوص مسایل مختلف پرداختند.

به گفته سایت هاى محلى خوزستان در این نشست مشکلات استان از جمله تبعیض‌ها و بی‌عدالتی‌های موجود نسبت به عملکرد مدیریت استان در حوزه رفع مشکلات و همچنین بی‌توجهی آن به حقوق اقوام و نادیده انگاشتن نقش طرفداران راستین دولت در بافت مدیریت‌ها اعتراض و تاکید کردند ادامه این روند موجب نارضایتی بیشتر فعالان اجتماعی و فرهنگی و شهروندان و قومیت‌ها می‌شود.

هاشمی رفسنجانى ضمن ابراز ناراحتی از وضعیت بوجود آمده در استان تاکید کرد که «این امور را به مسولان دولت تذکر و شخصا پیگیری خواهد کرد».

هاشمی رفسنجانی در پایان وحدت را ضروری‌ترین و فوری‌ترین نیاز مسلمانان، مخصوصاً ایرانیان مسلمان در شرایط فعلی توصیف کرد و گفت: «می‌توانیم کشور خود را با مواهب بسیار خدادادی بسازیم و حق همه قومیت‌ها را بدهیم و بدانیم که تفرقه، تلخ‌ترین و وحدت شیرین‌ترین میوه باغ اسلام است.»