.
.
.

ایران «اهانت به ادیان» و «اقدام تروریستی علیه بی‌گناهان» را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، «سوء استفاده از آزادی بیان»، «توهین به ادیان الهی و ارزش‌ها و نمادهای این ادیان» و «اقدام تروریستی علیه انسان‌های بی‌گناه» را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) مرضیه افخم «حمله تروریستی روز چهارشنبه در پاریس را محکوم کرد و هرگونه اقدام تروریستی علیه انسان‌های بی‌گناه را با تعالیم اسلام بیگانه دانست.»

بنا بر این گزارش، خانم افخم «سوءاستفاده از آزادی بیان و تندروی فکری و ترور شخصیت‌های مورد احترام ادیان و ملت‌ها، توهین به ادیان الهی و ارزش‌ها و نمادهای مورد احترام این ادیان را محکوم و غیرقابل قبول دانست.»

وی در واکنش به حوادث پاریس اظهار داشت: «این قبیل رفتار‌ها ادامه موج افراطی‌گری و خشونت طلبی فیزیکی و فکری بی‌سابقه‌ای است که طی یک دهه گذشته در سطح جهان توسعه یافته و متاسفانه بدلیل سیاست‌های نادرست و برخوردهای دوگانه در مواجهه با خشونت ورزی و افراط‌گری باعث ترویج این قبیل اقدامات و رفتار‌ها شده است.»

در حمله روز چهارشنبه ۷-۱-۲۰۱۵ افراد مسلح به دفتر هفته نامه «چارلی ابدو» در پاریس دست کم ۱۲ تن کشته و شماری زخمی شدند.

براساس همین گزارش هفته نامه «چارلی ابدو» مجله‌ای جنجالی است که بار‌ها با چاپ و انتشار کارتن‌های طنزآمیز جنجال آفریده است. آخرین کاریکاتور این هفته نامه از ابوبکر البغدادی خلیفه خود خوانده داعش است.

این هفته نامه در سال ۲۰۱۱ نیز با بمب گذاری در دفترش مورد حمله قرار گرفت. این حمله پس از آن صورت گرفت که این هفته نامه نوشت که سردبیر شماره آینده این مجله «حضرت محمد» خواهد بود و همراه با این خبر کاریکاتوری از آن حضرت را در صفحه اول خود منتشر کرد.

این مجله در سال ۲۰۱۳ یک شماره ۶۴ صفحه‌ای زندگی حضرت محمد را به شکل کاریکاتور انتشار داد.