فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دستگیری یک مرجع تقلید شیعه در قم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران، آیت الله محمد رضا نکونام از مراجع شیعه در شهر قم را بازداشت کردند.

  سایت سحام نیوز نزدیک به مهدی کروبی از رهبران معترضان ایران دوشنبه ۵ ژانویه گزارش داد که نیروهای امنیتی پنجشنبه گذشته، با حکم دادگاه ویژه روحانیت، به بیت آیت الله نکونام یورش برده و «ضمن تخریب وسایل» او را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.
  بنا بر این گزارش، هنوز از سرنوشت آیت الله نکونام، خبری در دست نیست. دلیل بازداشت این مرجع شیعی هم تا کنون از سوی منابع رسمی، اعلام نشده است.

  آیت الله محمدرضا نکونام از مدرسان درس خارج فقه در حوزه عملیه قم است. چندی پیش دادگاه ویژه روحانیت از توزیع رساله فقهی او در ایران جلوگیری کرده و تمام نسخه‌های آن را جمع آوری کرده بود.

  این روحانی شیعی، نظرات نویی درباره مسائل روز از جمله ماهوارده و اینترنت دارد.

  او پیش از این از توزیع یارانه نقدی که توسط دولت محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری سابق ایران آغاز شده، انتقاد کرد و در این باره گفته بود: «توزیع یارانه نقدی دربین مردم نشانه برنامه نداشتن دولت درحوزه اقتصاد بود. این‌کار مثل آن است که پدرخانواده به جای برنامه ریزی برای زندگی فرزندانش پول‌ها را روی سر آن‌ها بریزد یا چون پدر و مادری است که شاغل‌اند و به فرزندان پول می‌دهند که نهار بروید ساندویچ بخورید.»

  وی اظهار کرده بود: «دو طرح اشتباه درچند سال گذشته اجرا شد و هزینه‌های زیادی را به کشور تحمیل کرد؛ یکی طرح مسکن مهر و یکی هم توزیع یارانهٔ نقدی بود. الان هم خوب است سریع این دو طرح جمع و چالش‌های آن اصلاح شود.»

  شایان ذکر است که آیت الله نکونام از اساتید «اقتصاد اسلامی» نیز هست.

  او به غیر از نوشتن رساله فقهی، در زمینه استخاره و تعبیر خواب نیز فعال بوده و در این باره کتاب نوشته است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران