.
.
.

ترور یک بسیجی و یک معلم در استان سیستان و بلوچستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دو نفر در جلال آباد نزدیک به نصیرآباد از توابع شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان، توسط افراد نا‌شناس مورد هدف گلوله قرار گرفته و کشته شده‌اند.

این دو تن عصر پنجشنبه ۱-۱-۲۰۱۵ هنگامی در صف نانوایی ایستاده بودند مورد هدف گلوله مهاجمان نا‌شناس قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) حسین رحیمی، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با ایرنا حمله‌کنندگان را «اشرار مسلح» خوانده و گفته نیروی انتظامی «بلافاصله در محل حضور یافته و درصدد شناسایی و دستگیری عاملان این حادثه هستند».

شاهدان عینی و ساکنان این روستا، هویت این دو فرد را ادهم صبوری یکی از کارمندان سپاه و عیسی شهرکی یکی از معلمان غیر بومی روستای نصیرآباد ذکر کرده‌اند که توسط دو فرد موتور سوار به ضرب گلوله سلاح کمری کشته شده‌اند.

تاکنون جزئیات بیشتری ازسوی مقامات درباره این ترور در روستای نصیرآباد خبری منتشر نشده است. شهرستان سرباز با کشور پاکستان ۱۲۱ کیلومتر مرز مشترک دارد.

روز یک‌شنبه، هفتم دی‌ماه نیز در نزدیکی شهر مرزی سراوان مهاجمان مسلح به یک خودروی سپاه پاسداران حمله کردند و سه سرنشین آن را به قتل رساندند.

محمد سعید اربابی نماینده‌ مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی ایران، با تایید این خبر، ترور معلم روستای نصیرآباد از توابع سرباز را محکوم کرده است.

تا کنون هیچ گروه یا فردی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته و از انگیزه مهاجمان هیچ اطلاعی در دست نیست.

گفتنی است یک روز پیش از این واقعه در شهر خاش این استان، یکی از ریش سفیدان طائفه براهویی به نام مهراب براهویی هدف حمله مهاجمان مسلح قرار گرفت و کشته شد.

قابل ذکر است استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرق ایران، با بافت قومی و مذهبی متفاوت با اکثریت ایرانیان در سال‌های اخیر شاهد خشونت‌های زیادی بوده است و دولت ایران این استان را یک استان امنیتی اعلام کرده است.