.
.
.

نقدی: نتیجه رفع حصر، اعدام موسوی و کروبی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد رضا نقدی فرمانده نیروهای بسیج ایران، رفع حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو نامزد معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۹ ایران را، باعث اعدام آن‌ها می‌داند.

به گزارش پایگاه اینترنتی بسیج ایران، نقدی چهارشنبه ۳۰ دسامبر در نشست «هیئت عاشقان ولایت بسیجیان بندر لنگه» گفت: «برخی آدم‌های کم عقل مدام از رفع حصر حرف می‌زنند، باید بدانند که با دست خودشان سران فتنه را به سمت چوبه دار می‌برند. مطالبه مردم این است که سران فتنه محاکمه و مجازات شوند و با توجه به جنایت و خیانت این افراد در به آشوب کشاندن کشور و تهدید امنیت ملی و ریخته شدن خون بی‌گناهان، مجازات سنگینی در انتظارشان خواهد بود.»

نقدی مدعی شد: «مردم انتظار دارند که اگر قرار باشد این افراد رفع حصر شوند، محاکمه و مجازات صورت گیرد و اگر سران فتنه اعدام شوند مقصرش همین افرادی هستند که دم از رفع حصر می‌زنند.»

اصولگرایان ایران به میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو نامزد معترض به نتایج انتخابات سال ۲۰۰۹ این کشور، «سران فتنه» و به اعتراض‌های پس از آن انتخابات «فتنه» می‌گویند.

پس از اعلام پیروزی محمود احمدی‌نژاد در انتخابات، اصلاح طلبان که می‌گفتند تقلب گسترده و سازماندهی شده روی داده است، دست به اعتراض زدند. حاصل سرکوب اعتراض‌ها، ده‌ها کشته در خیابان‌ها و بازداشتگاه‌ها و صد‌ها زندانی بود.