.
.
.

داعش کشتن فرمانده بلندپایه سپاه پاسداران ایران را بر عهده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جمهوری اسلامی ایران دوشنبه ۲۹ دسامبر سرتیپ پاسدار حمید تقوی از فرماندهان سپاه پاسداران را که در سامرای عراق کشته شد، به خاک سپرد.

تقوی که پیکرش پوشانده شده با پرچم جمهوری اسلامی ایران به تهران رسید، از بلندپایه‌ترین فرماندهان نظامی ایران به شمار می‌آید که از زمان جنگ هشت ساله این کشور با عراق، خارج از ایران کشته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بنا بر آنچه که در صفحات و سایت‌های مرتبط با گروه دولت اسلامی موسوم به داعش آمده است، این گروه کشتن این فرمانده بلندپایه نظامی ایرانی را بر عهده گرفت.

یک سایت که اخبار گروه‌های تندرو از جمله داعش را منتشر می‌کند، عکسی از تقوی به همراه سه نفر دیگر منتشر کرده که دوتن از آن‌ها از روحانیون شیعه است. دایره‌ای قرمز دور سر یکی از آن‌ها کشیده شده و زیر آن نوشته شده است: «عکس حمید تقوی مجوسی به هلاکت رسیده که به دست مردان دولت اسلامی در نزدیکی سامرا کشته شد.».

این سایت عکس کوچک‌تر دیگری نیز از داعش منتشر کرده است اما درباره چگونگی کشته شدن این افسر ایرانی، چیزی نوشته است. به نظر می‌رسد عکس دوم از جنازه تقوی گرفته باشد.

یکشنبه روابط عمومی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که سرتیپ پاسدار حمید تقوی از فرماندهان قرارگاه رمضان در دوران جنگ ایران و عراق، هنگام «انجام ماموریت مستشاری» برای مقابله با شبه نظامیان داعش در شهر سامرا کشته شد.

در این بیانیه آمده است که سرتیپ حمید تقوی «در حین انجام ماموریت مستشاری به ارتش و بسیج مردمی عراق برای مقابله با تروریست‌های تکفیری و داعش در شهر سامرا و در جوار مرقد مطهر امام عسگری به شهادت رسید.»

شهر سامرا، یکی از شهرهای مذهبی شیعیان در عراق است که در آن، مزار دو تن از امامان شیعیان قرار دارد.

جمهوری اسلامی ایران همواره اعزام نیروهای خود به عراق را به منظور مشارکت در جنگ علیه گروه داعش تکذیب می‌کند و می‌گوید حمایت‌هایش از عراق، سیاسی، تسلیحاتی و مشورتی است.