.
.
.

توقیف روزنامه روزان به دلیل پرونده‌ای درباره آیت الله منتظری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه «روزان» از روزنامه‌های سراسری ایران، سه شنبه ۲۳ دسامبر، به خاطر انتشار پرونده‌ای درباره آیت الله حسینعلی منتظری مرجع تقلید منتقد حکومت ایران که در شهر قم اقامت داشت، به دستور دادستانی توقیف شد.

این پرونده به مناسبت چهارمین سالگرد درگذشت آیت الله منتظری منتشر شده بود.

سایت این روزنامه در این باره نوشته است: «در نمابر دادستانی که خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شده و رونوشت آن عصر روز دوشنبه به دفتر روزان ارسال شده است، به مطلب و شماره روزنامه که موجب توقیف شده، اشاره‌ای نشده است.

در همین حال شمسی پورمحمدی مدیر مسوول روزنامه روزان ضمن تایید این خبر گفت طی تماسی که با معاون مطبوعاتی فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته، وی اظهار کرده که وزارت ارشاد اسلامی با توقیف روزنامه موافق نبوده و احتمالا موضوع مربوط به مطالب روزان در روز شنبه ۲۹ آذر (۲۰ دسامبر) بوده است.

روزان به مناسبت پنجمین سالگرد درگذشت آیت‌الله منتظری، در صفحه اول شماره ۲۰ دسامبر خود، عکسی از این مرجع تقلید با «فقیهی متفاوت» منتشر کرده بود.

در پرونده‌ای که به همین مناسبت روزنامه روزان تهیه کرده بود، مصاحبه‌ و مقالاتی از ابراهیم یزدی، لطف الله میثمی، علی اکبر معین فر، هاشم صباغیان، مصطفی ایزدی و... منتشر شده بود.

روزنامه روزان که قبلا در سطح استان خوزستان منتشر می‌شد از چند سال پیش گستره سراسری پیدا کرد و دفتر مرکزی آن به تهران منتقل شد.