زیان ۸ میلیارد دلاری ایران با کاهش قیمت نفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی اوپک قیمت نفت سنگین ایران حدود ۵۰ دلار کاهش یافته و از ۴۵. ۱۰۷ دلار در ماه ژوئن به حدود ۵۸ دلار در اواسط دسامبر ۲۰۱۴ رسیده که این به معنای زیان بیش از ۸ میلیارد دلاری است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم نزدیک به نهادهای امنیتی ایران، در میان ضعف دیپلماسی نفتی ایران قیمت نفت کشور به ۵۸ دلار کاهش یافته است که این به معنای زیان بیش از ۸ میلیارد دلاری ایران از سقوط اخیر قیمت نفت تا پایان سال ۹۳ است.

قیمت جهانی نفت و به تبع آن قیمت نفت ایران از ژوئن ۲۰۱۴ روندی نزولی را طی کرده و در نتیجه، درآمد تولیدکنندگان طلای سیاه که اکنون نقره شده به شدت کاهش پیدا کرده است.

قیمت نفت ایران از ۴۵. ۱۰۷ دلار در ماه ژوئن به ۲۱. ۱۰۶ دلار در ماه جولای کاهش یافته است. این رقم در ماه اوت با افت حدود ۵ دلاری به ۴۲. ۱۰۱ دلار در هر بشکه رسیده است. در ماه سپتامبر نیز هر بشکه نفت ایران در برابر ۱۴. ۹۶ دلار معامله شده که این رقم در ماه اکتبر حدود ۱۱ دلار کاهش داشته و به ۶۱. ۸۴ دلار رسیده است. در ماه نوامبر نیز قیمت نفت ۱۰ دلار کاهش داشته و به ۴۶. ۷۴دلار رسیده است.

با فرض صادرات روزانه یک میلیون بشکه‌ای نفت ایران طی ماه‌های ژوئن تا نوامبر و با توجه به متوسط قیمت‌های ماهانه نفت ایران کل درآمد نفتی ایران در این دوره ۱۰۶. ۱۷ میلیارد دلار برآورد شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید