فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سروش رفیعی، به دلیل مشکل سربازی، از تیم ملی فوتبال جا ماند

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  در پی درخواست کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران از مقامات ایرانی برای حل مشکل بازیکنان سرباز، موسی کمالی، رئیس منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، گفت در مورد این بازیکنان "رافت اسلامی" معنی ندارد.

  سروش رفیعی بازیکن تیم ملی فوتبال ایران روز یکشنبه 14 دسامبر، به دلیل ممنوع الخروج بودن نتوانست به همراه این تیم به آفریقای جنوبی سفر کند.

  به گزارش خبرگزاری فارس، کمالی روز دوشنبه، در مورد جلوگیری از خروج سروش رفیعی گفت: " این بازیکن هم کارت معافیتش مشکل دارد به چه دلیل او به فرودگاه رفته است؟"

  کمالی گفت: "افکار عمومی خواستار مجازات بازیکنان فوتبالی است که برای خود کارت معافیت جعلی گرفته اند."

  در همین ارتباط، علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران، هم روز دوشنبه در مورد بازیکنان سرباز و آخرین وضعیت آنها از جمله سروش رفیعی بازیکن تیم ملی که به همین خاطر ممنوع‌الخروج شد است، گفت: " قرار شد تا با مسئولان نظام وظیفه صحبت‌های لازم را انجام دهیم تا در آئین نامه جدید خود تخفیف‌های لازم را به بازیکنان سرباز بدهند و ما این تقاضا را از آنها داریم."

  در ماه مه 2014، رسانه های ایران از دستگیری یک باند جعل کارت پایان‌خدمت و معافیت برای بازیکنان فوتبال ایران خبر دادند. به گفته برنامه 90 تلویزیون دولتی ایران این باند از سال 2006 برای بازیکنان فوتبال ایران مدارک جعلی سربازی تهیه می کرده و این بازیکنان با این مدارک گذرنامه هم دریافت کرده اند.

  درهمین ارتباط سازمان لیگ فوتبال ایران، 26 اکتبر 2014 ، از باطل شدن کارت پایان خدمت 27 بازیکن این لیگ خبر داد.

  کارت معافیت جعلی بازیکنان فوتبال ایران به یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های فساد در فوتبال ایران تبدیل شده است، و روز یکشنبه حمید رسایی، نماینده تندروی مجلس ایران از ممنوع الخروج شدن 144 بازیکن فوتبال ایران خبر داد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران