.
.
.

ابراهیم یزدی: دولت روحانی تابوی مذاکره با آمریکا را شکست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ابراهیم یزدی رهبر نهضت آزادی ایران می گوید ما از آقای روحانی انتظار معجزه نداشتیم، زیرا آقای روحانی وارث نابسامانی‌های بسیاری است که از دولت گذشته باقی مانده است.

دکتر ابراهیم یزدی در گفت‌وگو با خبرگزاری کارگران ایران، ایلنا، در خصوص ارزیابی‌ از عملکرد دولت یازدهم گفت: "البته باید بگویم آقای روحانی در عملی کردن تعهدات داخلی‌اش موفق نبوده است."

براساس این گفتگو، وزیر امور خارجه دولت موقت که پس از سقوط شاه در سال 1979 روی کار آمد، با اشاره به موفقیت‌های دولت در عرصه سیاست خارجی اظهار داشت: "دولت در عرصه سیاست خارجی تابوی مذاکره با آمریکا را شکسته است. باید بگویم که در عالم سیاست نه دوست دائم و نه دشمن دائم داریم و قهر نیز تا روز قیامت معنی ندارد. اگر من با کسی اختلافی دارم٬ بهتر است با آن فرد صحبت کرد که این کار در حال انجام است".

یزدی در خصوص دلایل عدم عملی شدن تعهدات داخلی روحانی تصریح کرد: "باید بپذیریم اختلافات عمده‌ای میان کارگردانان و کنش‌گران دولتی و بالادستی وجود دارد و آن نیز چیزی نیست که یکی، دو روزه حل شود و باید صبر و حوصله داشت. اما معتقدم آقای روحانی اگر به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌هایی که موجب رای آوردنش شده توجه کند٬ می‌تواند این مسائل را حل کند".

دکتر ابراهیم یزدی رهبر نهضت آزادی ایران و از فعالان معروف ملی مذهبی است.