.
.
.

نایب رئیس مجلس ایران حضور نیروهای ایرانی را در عراق تایید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد حسن ابوترابی فرد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران حضور نیروهای بسیج ایرانی را در عراق تایید کرد.

به گزارش سایت خانه ملت، ابو ترابی فرد پنجشنبه ۱۱ دسامبر وی در جمع دانش آموزان بسیجی گفت: «می‌دانید اگر نیروهای بسیجی ما نبودند، و فرماندهان هوشمند و مومن و عالم نبودند، امروز داعش در بغداد حضور داشت و بدون شک این سرمایه بزرگی است.»

وی افزود: «کشور عراق که تا دیروز چکمه‌های خونین صدام و از جنگ جهانی اول، آمریکا و مزدوران در آن ایفای نقش می‌کردند، حال این کشور امروز مبدل شده به یک قطب قدرتمند در ایستادگی مقابل استکبار.»

وی با تایید تلویحی حضور نیروهای ایرانی در عراق تاکید کرد: «آیا می‌دانید اگر شما نبودید، عراق نبود؟ می‌دانید اگر نیروهای بسیجی ما نبودند، و فرماندهان هوشمند و مومن و عالم نبودند، امروز داعش در بغداد حضور داشت؟ بدون شک این سرمایه بزرگی است».

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که مقام‌های ایرانی، حضور مستقیم نیروهای خود را در جنگ‌های عراق با شبه نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش رد می‌کنند. آن‌ها می‌گویند که حمایت ایران از نیروهای عراقی تنها نظامی، تسلیحاتی و مشاوره‌ای است. اگرچه رسانه‌ها بار‌ها تصاویر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس را در عراق و در کنار نیروهای عراقی منتشر کرده‌اند.

ابوترابی‌فرد در اشاره به دخالت ایران در امور لبنان گفت: «امروز کسانی مدیریت سیاسی لبنان را در دست دارند که از جنس بسیجیان تربیت‌یافته مکتب امام هستند و غزه امروز توسط آن‌ها مدیریت می‌شود؛ دنیای اسلام متاثر از حرکت بالنده و عزتبخش برآمده از تفکر بسیجی است که پیوند علم و ایمان بوده است».