.
.
.

ازدحام جمعیت چهار زائر شیعه را در گذرگاه مرزی ایران و عراق کشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نابع رسمی و امنیتی روز جمعه ۱۲ دسامبر اعلام کردند که در اثر ازدحام جمعیت در گذرگاه مرزی میان ایران و عراق برای مشارکت در مراسم احیای اربعین حسینی، چهار زائر شیعه جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دو تن از این زائران، مردم و زنی افغان و سومی یک کودک ایرانی بودند. چهارمی هم در یک سانحه رانندگی در منطقه گذرگاه جان خود را از دست داد.

با وجود اینکه مقام‌های عراقی و ایرانی، کارکنان بخش سازماندهی زائران را افزایش دادند، اما گذرگاه‌های مرزی میان دو کشور، شاهد ازدحام بی‌سابقه جمعیت بود به گونه‌ای که مشکلاتی برای برخی از زائران به وجود آمد.

سرگرد محمد السرای از پلیس استان واسط عراق گفت: «چهار نفر از زائران کشته شدند، آن‌ها زن و مردی افغان در دهه هفتم زندگی خود بودند و سومی کودکی ایرانی بود که پنج سال داشت. این حادثه در گذرگاه مرزی بدره در اثر ازدحام جمعیت روی داد.»

السرای ادامه داد که یک جوان ایرانی تقریبا چهل ساله هم در سانحه رانندگی در گذرگاه بدره کشته شد. او افزود که این سانحه نیز در پی ازدحام شدید جمعیت اتفاق افتاد.

حیدر الجابری مسئول جمعیت هلال احمد عراق در استان واسط نیز کشته شدن چهار زائر شیعه را تایید کرد.

شهر کربلا که در آن مزارهای امام حسین و برادرش عباس قرار دارند، شاهد حضور میلیونی زائران شیعه برای احیای اربعین حسینی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم