.
.
.

ویدیو... تجمع اعتراضی مقابل فرمانداری کوت عبدالله اهواز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اهالی منطقه عرب نشین کوت عبدالله مرکز شهرستان کارون واقع در شرق اهواز با تجمع در مقابل فرمانداری نسبت به آنچه "نادیده گرفتن حقوق" ساکنین این منطقه قلمداد شده به مسئولان دولتی اعتراض کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در این تجمع که روز دوشنبه 1-12-2014 شکل گرفت شرکت کنندگان نسبت به "میزان بالای بیکاری، فقدان خدمات اولیه شهری، کمبود شدید فضای آموزشی، سوء مدیریت شهرداری" در کوت عبدالله، اعتراض کرده‌اند. این تجمع اعتراض علیه "وضعیت نابسامان کوت عبدالله" در حالی صورت می‌گیرد که به اعتقاد مردم، مسئولان شهری مشغول مناطق مرکزی هستند و مناطق حاشیه ای را به فراموشی سپرده‌اند.

شهروندان معترض و حاشیه نشین کوت عبدالله معتقدند که بدلیل بی‌ توجهی مطلق مسئولان شهری به کوت عبدالله و سوء مدیریت شهرداری، سطح بهداشت در این منطقه به شدت پایین است. این مردم نسبت به وجود فاضلابهای روباز، بالا آمدن فاضلاب‌ها در خیابان‌ها، وفور حیوانات موذی نظیر موش در مناطق مسکونی و افزایش شدید میزان حشرات ناقل انواع بیماری‌ها، ناراضی بوده و خواهان رسیدگی به مشکلاتشان هستند.

منطقه حاشیه نشین و پرجمعیت کوت عبدالله مدتی قبل از سوی دولت به شهرستان کارون تغییر نام یافت، با این وجود به ادعای اهالی هیچ تغییری در وضعیت خدمات دهی به ساکنین این منطقه صورت نگرفته است.