.
.
.

وزارت کشور به حزب "ندای ایرانیان" مجوز فعالیت داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت کشور ایران روز دوشنبه 1 دسامبر 2014 با فعالیت حزب "ندای ایرانیان" موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاریهای داخلی ایران، بهروز شجاعی عضو هیئت مؤسس حزب ندای ایرانیان گفت: "حزب ندای ایرانیان از وزارت کشور مجوز گرفت."

حزب ندای ایرانیان، در صفحه فیسبوک خود روز سه شنبه ضمن اعلام آغاز فعالیت رسمی هدف از فعالیت خود را "تحقق جامعه مدنی و حرمت نهادن به آزادی و استقلال کشور" بیان کرد.

این حزب در بیانیه خود آورده که دنباله رو "حرکت اصلاحی مردم ایران" است که با انتخابات سال گذشته و روی کار آمدن دولت حسن روحانی آغاز شده است.

صادق خرازی، یکی از چهره های کلیدی حزب ندای ایرانیان است. خرازی از اعضای شورای مشاوران محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران و از اقوام نزدیک رهبر جمهوری اسلامی است.

گفته می شود که نام "ندا" از حروف اول عبارت "نسل دوم اصلاحات" گرفته شده است. به گزارش سایتهای خبری ایران، هادی حیدری، بهروز شجاعی، حجت شریفی، مجید فرهانی، حسن یونسی، سجاد سالک، سعید نورمحمدی، شهاب الدین طباطبائی، اعضای هیات موسس حزب ندای ایرانیان هستند.

لازم به یادآوری است بسیاری از اصلاح طلبان ایران که در جریان اعتراض های پس از انتخابات 2009 این کشور پرچمدار جنبش اصلاحات بودند، هم اکنون یا در زندان هستند، و یا مجبور به فرار از کشور شدند.

از سوی دیگر وزارت کشور ایران روز سه شنبه با عنوان "جبهه" برای نام "حزب پایداری انقلاب اسلامی" هم موافقت کرد.

جبهه پایداری، اولین تشکیلات اصولگرایان ایران است که بصورت حزب در وزارت کشور ایران ثبت شده است. دبیر این حزب مرتضی آقاتهرانی از چهره های سرشناس مخالفت دولت حسن روحانی در مجلس ایران است.