.
.
.

روحانی: دوران افراط و فضای امنیتی در کشور به سر آمده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رئیس جمهور ایران روز سه شنبه 2-12-2014 در جمع مردم گرگان گفت: "دوران افراط و فضای امنیتی به سر آمده و ما در دوران وحدت و اتحاد، اعتدال و فضای باز فرهنگی و کمک به یکدیگر قرار داریم و راه فرهنگ اعتدال را ادامه خواهیم داد".

رئیس جمهوری ایران برای بازدید از استان گلستان و افتتاح خط آهن ایران به آسیای میانه، در گرگان به سر می برد.

وی در جمع مردم استان گلستان در مجموعه ورزشی آزادی گرگان،‌ افزود: "پای تمام وعده‌هایم با مردم ایران ایستاده‌ام. 5 وزیر برای وزارت علوم معرفی کردم، اما اگر لازم بود 50 وزیر را هم معرفی می‌کردم زیرا برای تحقق وعده‌هایم از حرکت باز نخواهم ایستاد".

به گزارش خبرگزاری نیمه رسمی فارس وی ادامه داد: "آنچه من به مردم وعده دادم نجات اقتصاد کشور، احیای اخلاق در جامعه و تعامل سازنده با جهان بود که من و تمام وزرایم پای تمام وعده‌ها تا آخرین لحظه ایستاده و با تمام توان خواهم ایستاد".

روحانی بیان کرد: "فرهنگ اعتدال، توسعه، دوستی، برادری و اتحاد در این کشور و فرهنگ تعامل با جهان به عنوان مسیر و راهی است که اسلام برای ما تعیین کرده و مردم بزرگوار ما پای پرچم وحدت و تعامل ایستاده‌اند".

وی افزود: "دهم آذر ماه روز قانون، مدرس و روز احترام به مجلس شورای اسلامی است و 12 آذر ماه نیز روز قانون اساسی است و ما همه باید پایبند قانون باشیم".

رئیس جمهوری ایران بر ضرورت احترام به قانون گفت: "هیچ کس نباید از قانون تخلف کند همه آنهایی که خدایی ناکرده دیروز یا امروز از مسیر قانون تخطی کرده‌اند باید بدانند امروز ملت ما یکپارچه در برابر قانون‌گریزی و فساد ایستادگی خواهد کرد و راه توسعه را ادامه خواهد داد".

روحانی افزود: "با وجود اینکه دست‌های توطئه‌گر در منطقه و جهان قیمت نفت را کاهش داده‌اند و با وجود اینکه آنها فکر می‌کنند برای ایران اسلامی، اقتصاد کشور و مسیر توسعه مشکلی فراهم کرده‌اند اما ملت بزرگ ما بداند ما در هفته آینده لایحه بودجه را بدون کسری تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهیم کرد".

وی بیان کرد: "با وجود فشارها و مشکلاتی که برخی فکر می‌کند ما در سال‌ جاری تمام بودجه استانی سراسر کشور را به طور کامل پرداخت کرده‌ایم و هیچ سالی در سال‌های گذشته نبوده که در آذر ماه تمامی بودجه عمرانی استان را دولت پرداخت کرده باشد".

روحانی در اشاره به بودجه سال آینده ایران گفت:" تا امروز بیش از 20 هزار میلیارد تومان برای بودجه عمرانی پرداخت شده است، خاطرنشان کرد:" تا پایان سال بودجه عمرانی را بیش از 30 هزار میلیارد تومان پرداخت خواهیم کرد".

وی میزان بودجه سال آینده را بر حسب منافع و مصالح 219 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: "البته این رقم ممکن است مختصری تا روزهای ‌آینده که لایحه بودجه تقدیم مجلس می‌شود تغییر کند اما آنچه تا پایان شب گذشته در هیأت وزیران به تصویب رسید 219.6 هزار میلیارد تومان بودجه سالانه ما خواهد بود".

به گفته رئیس جمهوری ایران سال آینده بودجه عمرانی این کشور 46.1 هزار میلیارد تومان خواهد بود.

وی بر لزوم رونق اقتصادی در کشور تأکید کرد و گفت: "در این زمینه باید مردم، بخش خصوصی و دولتی همه دست به دست یکدیگر دهیم تا کشور را در مسیر توسعه و رونق قرار دهیم."

وی با تأکید بر اینکه تعامل با دنیا و همسایگان روز به روز بیشتر خواهد شد، افزود: "فردا دو رئیس جمهور از کشورهای ترکمنستان و قزاقستان به استان گلستان در منطقه مرزی و آسیای مرکزی قدم خواهند گذاشت برای افتتاح راه‌آهنی که گرگان را به ترکمنستان، قزاقستان و آسیای مرکزی متصل خواهد کرد".

روحانی با بیان اینکه صدها شرکت ایرانی و خارجی برای ماه‌های آینده خود را آماده ورود به ایران کرده‌اند، گفت:"ما در مسیر تعامل سازنده با دنیا مسئله هسته‌ای را به مقصد خواهیم رساند".

وی افزود:" تردید نداشته باشید که گروه 1+5 دنیای غرب، دنیای شرق و منطقه همه نیازمند هستند تا با ایران دارای تعامل سازنده باشند".

روحانی ایران را کشوری با عظمت خواند و گفت: "امروز دنیا در امنیت منطقه و جهان به ایران نیازمند است، ایران سرزمین حرکت و توسعه برای منطقه و جهان خواهد بود".