.
.
.

ایران مواضع داعش در عراق را بمباران می کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کشورهایی که در آسمان عراق مواضع داعش را بمباران می کنند همگی - کانادا، بریتانیا، فرانسه- از متحدان آمریکا هستند. اما به تازگی یک همکار تازه ای وارد آسمان عراق شده و آن ایران است.

یک مقام وزارت دفاع آمریکا روز دوشنبه 1 دسامبر به سایت خبری هافینگتن گفت که آمریکا از ورود ایران به فضای عراق برای بمباران مواضع داعش آگاه است.

این مقام گفت حضور ایران تا زمانی که دولت شیعه این کشور از نیروهای دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش احساس خطر کند ادامه خواهد داشت.

او اضافه کرد که این حضور واکنشی از سوی آمریکا بهمراه ندارد، مگر آنکه خطری برای نیروهای آمریکایی در آسمان عراق بوجود آورد.

" ما از این موضوع آگاه هستیم. این مایه نگرانی ما نیست- و ما به نوعی مراقب اوضاع هستیم." این مقام وزارت دفاع آمریکا که نخواست نامش فاش شود افزود که محل عملیات هوایی ایران در نزدیکی مرزهای این کشور با عراق است و با محدوده عملیاتی آمریکا در عراق فاصله دارد.

ایران تا کنون فقط از ارسال اسلحه به عراق خبر داده بود، و این اولین بار است که خبر حضور جنگنده های ایرانی در عراق رسانه ای می شود.

آمریکا رهبری ائتلاف بین المللی ضد داعش را در دست دارد، و کشورهای اردن، پادشاهی سعودی و امارات متحده عربی در این ائتلاف حضور دارند.